Ilmus raamat kalevlaste tegevusest Vabadussõjas

Eesti,
kalevlased

Käesoleval sügisel ilmus kapten Agu Karelsohni koostatud ja Eesti Sõjamuuseumi poolt rahastatud raamat Kalevi jalaväepataljoni eelkäija Kalevlaste maleva tegevusest Vabadussõjas.

Raamat põhineb Kalevlaste maleva sõjapidamise päevaraamatul, mille on kirjutanud Otto Tief talletamaks toimunut Vabadussõjas alates 20. detsembrist 1918 kuni 31. detsembrini 1919. Raamatu koostaja on algsele materjalile lisanud kommentaare, viiteid ja visuaalset materjali. “Raamat vaatleb toonaseid sündmuseid läbi realistliku pilgu – lisaks sõjalistele võitudele näeme ka karmi ja masendavat sõja tegelikku palet,” ütles raamatu autor, peastaabi operatiivosakonnas teeniv kapten Agu Karelsohn, kes aastatel 2009-2012 teenis Kalevi jalaväepataljoni personalijaoskonna ülemana.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kahest tuhandest trükitud eksemplarist on Grenaderi kirjastuse kaudu planeeritud müüa 500 eksemplari, ülejäänud raamatud saadetakse Eesti raamatukogudele ning jäetakse tänase Kalevi jalaväepataljoni käsutusse. “Raamatu kirjutamise tõuge tuligi toonaselt pataljoniülemalt kolonelleitnant Hannes Alesmaalt, kelle peamiseks sooviks oli talletada pataljoni ajalugu ning tekitada üksusele omalaadne kingitus, mida tublimatele tegevväelastele ja ajateenijatele anda,” ütles Karelsohn.

Raamatu müügist saadud tulu läheb Kalevi Üksik-jalaväepataljoni Ohvitseride Kogule.

Tänase 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Kalevi jalaväepataljoni eelkäija, Kalevlaste malev, formeeriti 20. detsembril 1918. Pataljoni asutasid grupp Tallinna spordiseltsi Kalev liikmeid. Kalevlaste maleva pataljon osales mitmes Vabadussõja lahingus nii idarindel kui ka landesveeri sõjas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused