Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ilmus raamat kalevlaste tegevusest Vabadussõjas

-
10.11.2015
kalevlased

Käesoleval sügisel ilmus kapten Agu Karelsohni koostatud ja Eesti Sõjamuuseumi poolt rahastatud raamat Kalevi jalaväepataljoni eelkäija Kalevlaste maleva tegevusest Vabadussõjas.

Raamat põhineb Kalevlaste maleva sõjapidamise päevaraamatul, mille on kirjutanud Otto Tief talletamaks toimunut Vabadussõjas alates 20. detsembrist 1918 kuni 31. detsembrini 1919. Raamatu koostaja on algsele materjalile lisanud kommentaare, viiteid ja visuaalset materjali. “Raamat vaatleb toonaseid sündmuseid läbi realistliku pilgu – lisaks sõjalistele võitudele näeme ka karmi ja masendavat sõja tegelikku palet,” ütles raamatu autor, peastaabi operatiivosakonnas teeniv kapten Agu Karelsohn, kes aastatel 2009-2012 teenis Kalevi jalaväepataljoni personalijaoskonna ülemana.

Kahest tuhandest trükitud eksemplarist on Grenaderi kirjastuse kaudu planeeritud müüa 500 eksemplari, ülejäänud raamatud saadetakse Eesti raamatukogudele ning jäetakse tänase Kalevi jalaväepataljoni käsutusse. “Raamatu kirjutamise tõuge tuligi toonaselt pataljoniülemalt kolonelleitnant Hannes Alesmaalt, kelle peamiseks sooviks oli talletada pataljoni ajalugu ning tekitada üksusele omalaadne kingitus, mida tublimatele tegevväelastele ja ajateenijatele anda,” ütles Karelsohn.

Raamatu müügist saadud tulu läheb Kalevi Üksik-jalaväepataljoni Ohvitseride Kogule.

Tänase 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Kalevi jalaväepataljoni eelkäija, Kalevlaste malev, formeeriti 20. detsembril 1918. Pataljoni asutasid grupp Tallinna spordiseltsi Kalev liikmeid. Kalevlaste maleva pataljon osales mitmes Vabadussõja lahingus nii idarindel kui ka landesveeri sõjas.