Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ilvese avaldus sai koalitsioonipoliitikute poolt ulatusliku kriitika osaliseks

-
18.04.2020
Kahe viimase presidendi ühine viga.
© Erki Evestus

Kriitikale, mida ekspresident Toomas Hendrik Ilves tegi minister Kaimar Karu väljavahetamise pärast, reageerisid taunivalt teiste hulgas ka välisminister Urmas Reinsalu, Riigikogu esimees Henn Põlluaas, Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja eurosaadik Jaak Madison.

“Lugesin endise presidendi avaldusi, mis merede tagant on meieni jõudnud. Ei eksi need, kes ütlevad et just kriisisituatsioonis on selgemalt näha inimese suurus või väiklus. Minu meelest oleme selles kriisis kõik ühtemoodi silmitsi tundmatusega, nii nagu erinevad maailma rahvad, nii ka erinevate tõekspidamiste või taustaga Eesti inimesed. Ükskõik kui suur on kiusatus sellest kriisist ehitada parteipoliitiline vastasseis, ei ole see minu meelest kohane. Ega ole kohane ka ükskõik kelle kiusatus poliitilisi kaubamärke kriisiga siduda. Siiski, kui kellelgi Eestis üldse, siis just presidendi ameti missioon on oma rahvast liita ja julgustada, seda eriti kriitilisel hetkel. Kuidas Ilves sellega oma ametis hakkama sai, on tagantjärgi igaühe hinnata. Kurb, et ametist lahkununa ei ole tal neil päevil valitsuse sõimamise kõrvalt Eesti rahvale selles ülemaailmses kriisis ühtegi julgustavat sõna, olgu kasvõi tunnustust arstidele ja teistele eesliini võitlejatele. Nagu eespool ütlesin, inimest õpid paremini tundma mitte tavaoludes, vaid kriisis. Puud tunned viljast, õpetab pühakiri,” kirjutas Urmas Reinsalu sotsiaalmeedias.

“Ilvese järjekordset tigedat plärtsumist parafraseerides tuleb tõdeda, et kuidas saab pärast kõikvõimalike andekate ja tublide inimeste halvustamist Ilves loota, et teda tõsiselt võetaks. Ei saagi loota. Sõim ja matslus jätkub. Kriis pole aeg järeleaitamistundideks taasiseseisva Eesti ahneimale presidendile, et ta aru saaks, et valitsus ongi kokku kogunud laiahaardelise grupi parimatest ja targeimatest inimestest covid19-st väljumiseks.
Kui ei oska noa ja kahvliga süüa, võiks lauast lahkuda. Või hoopistükkis vait olla. Ilves võiks alustada vabandamisest ja maksta tagasi sajad tuhanded eesti maksumaksjatelt äraärmatatud eurod. Enne seda puudub tal vähimgi moraalne õigus teisi kritiseerida,” märkis Henn Põlluaas.

“Auväärt president,” kirjutab Eesmaa Ilvesele saadetud avalikus kirjas. “Oleme mitu aega koos töötanud riigikogus ja väliskomisjonis. Sinu reljeefne arvamusavaldus tänase valitsuse aadressil oli üllatav nii vormis kui sisus. Oled ju isegi töötanud valitsuse ministrina ning tead, kui suurte pingete vallas peavad ministrid oma kohustusi täitma. Ükskõik millise koalitsiooni korral, ükskõik mis ajal.”

“Lugesin hommikul põnevat uudist, et meie sügavalt lugupeetud ekspresident Toomas Hendrik Ilves on Twitteris säutsunud ning rääkinud midagi lauakommetest valitsuse aadressil,” kirjutas Madison. “Mõtlesin minna seda säutsu praegu isegi vaatama, kuid avastasin üllatusega, et härra Ilves on mind blokeerinud. Pole ma nagu kunagi pidanud ta Twitteri kontol vajalikuks sõna võtta või arvamust avaldada, kuid eks see näitabki ta argpükslikkust, kui ennetavalt blokeerid. Lasku käia.”

“Kui aga ärmatajast suli, kelle talu pandi püsti skeemitades maksumaksja rahaga, keda elu lõpuni peab üleval rahvas, kes on valinud valimistel tänast valitsust, räägib midagi lauakommetest, siis on tegu lihtlabase jultumusega. Mats jääb matsiks,” lõpetab Madison enda sissekande.

“Pärast kõikvõimalike andekate ja tublide inimeste halvustamist, kuidas saab see valitsus loota, et tuleks kokku laiahaardeline grupp parimatest ja targimatest inimestest COVID-19-st väljumiseks. Ei saagi loota. Sõim ja matslus jätkub,” kirjutas Ilves reede hilisõhtul sotsiaalmeedias ja lisas enda postitusele teemaviite #hanerasvavalitsus. (BNS)