Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

IMF langetas Eesti majanduse tänavuse kasvuprognoosi 1,5 protsendile

04.10.2016
IMF langetas Eesti majanduse tänavuse kasvuprognoosi 1,5 protsendile

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) langetas ootuse Eesti majanduskasvule sel aastal 0,7 protsendipunkti võrra 1,5 protsendile, veel aprillis ootas fond 2,2-protsendilist majanduskasvu.

Järgmisel aastal ootab IMF Eestile sisemajanduse koguprodukti (SKP) kasvu 2,5 protsenti, see on 0,3 protsendipunkti vähem kui aprilli prognoosis, seisab valuutafondi värskes maailmamajanduse kasvuväljavaadete prognoosis.

Läti majanduskasvuks ootab IMF tänavu 2,5 protsenti ja järgmisel aastal 3,4 protsenti, Leedu SKP kasvab fondi hinnangul sel aastal 2,6 ja 2017. aastal 3 protsenti.

Eesti inflatsiooniks prognoosib valuutafond tänavu 0,5 protsenti ja järgmisel aastal 1,4 protsenti; eelmisel aastal kasvasid Eesti tarbijahinnad 0,1 protsenti. Eesti jooksevkonto peaks tänavu olema 2,1 protsendiga SKP-st ülejäägis, 2017. aastal on jooksevkonto IMF-i hinnangul täpselt tasakaalus.

Eesti on kasvunäitajatelt üks kehvemaid riike kogu Euroopa Liidus. Eesti majandus tammub pikka aega praktiliselt paigal ja see ei võimalda kasvada ei palkadel ega parandada inimeste elujärge.

BNS