Imre Sooäär rikkus oma käitumisega teadlikult seadust

Eesti,
- Updated
Riigikogu esimees Henn Põlluaas tagasi valimine,

Kalev Kallo asendusliikmena riigikogusse pääsenud Imre Sooäär hakkas esmaspäeval riigikogu saalis vande andmise eel rääkima armastusest, piparkoogist südametest ja valguse toomisest pimedusse.

Istungit juhtinud riigikogu esimees Henn Põlluaas katkestas teda mõttelennu ajal korduvalt, viidates sellele, et protseduurireeglid ning riigikogu töö- ja kodukorra seadus ei näe ette sellist sõnavõttu.  “Riigikogu töö- ja kodukorra seadus ei sätesta, kui pikalt ma võin vannet anda,“ vaidles Sooäär.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kahjuks te ei anna vannet praegu, te peate kõnet. Siin on väga suur vahe,” kostis Põlluaas ja katkestas kõne lõplikult.

Riigikogu töö- ja kodukorra seaduses on märgitud: “Kui ettekanne, sõnavõtt või küsimus kestab ettenähtust kauem, nõuab istungi juhataja ettekande, sõnavõtu või küsimuse lõpetamist. Kui ettekandja, sõnavõtja või küsija kaldub päevakorraküsimusest kõrvale, nõuab istungi juhataja, et pöördutaks tagasi päevakorraküsimuse juurde. Kui istungi juhataja nõuet ei täideta, katkestab istungi juhataja ettekande, sõnavõtu või küsimuse mikrofoni väljalülitamisega.”

Seega rikkus mitmes riigikogu koosseisu kuulunud endine reformierakondlane Imre Sooäär oma poliitsõud korraldades teadlikult seadust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused