Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

IN MEMORIAM Heino Lõiveke

-
02.06.2018
In Memoriam
© UU

Meie hulgast on lahkunud tuntud EKRE liige, põllumajandusteadlane, kunagine Eesti Maaviljeluse Instituudi direktor PhD. Heino Lõiveke (1942-2018).

Heino Lõiveke oli isamaaline, patriootlik ja suure südamega inimene. Ta oli aktiivne Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige. Ta oli EKRE volikogu ja Harju-Raplamaa ringkonna juhatuse liige ning Saku osakonna asutaja. Heino sulest on ilmunud hulk poliitikateemalisi artikleid, mis käsitlesid erinevaid teemasid alates teaduse rahastamisest kuni välispoliitikani. Heino Lõiveke on teinud kaastööd ka portaalile Uued Uudised.

Heino Lõiveke oli ka Tartu Rahu Põlistamise Seltsi, mis seisab Eesti riigi territoriaalse terviklikkuse säilitamise eest ja põhiseadusevastase, loovutusliku piirilepingu sõlmimise vastu, asutajaliige. Lõiveke seisis vankumatult õigusvastaselt okupeeritud ja annekteeritud Petserimaa ja Narva taguste alade tagasinõudmise eest Venemaalt.

Heino Lõivekest kui kõrgelt hinnatud teadlast taimekaitse alal, kunagist Eesti Maaviljeluse Instituudi direktorit, samuti taimekasvatuse büroo juhatajat, tunnevad väga hästi kõik põllumehed, kes tegelevad teraviljakasvatusega. Heino Lõiveke on aastate jooksul kirjutanud ja välja andnud mitmeid olulisi käsiraamatuid: „Taimekaitse käsiraamat”, „Teraviljakasvatuse käsiraamat”, samuti „Õlikultuuride kasvataja käsiraamat”. Heino Lõivekesel on olnud palju õpilasi, ta on juhendanud nii magistri- kui doktoritöid. Ta on avaldanud üle 300 teadusliku ja populaarteadusliku artikli. Heino Lõiveke oli ka väga põhjaliku, asjaliku ja tulevikku vaatava EKRE maaeluprogrammi üks autoritest.

„Meie seast lahkus väga hea sõber ja südamega Eesti eest seisnud kaasvõitleja,” ütles Heino Lõivekest mälestades EKRE aseesimees Henn Põlluaas. „Heino oli alati hea nõuandja, tõsine tegija ja innukas kaasalööja. Me hindame tema panust sügavalt. Mälestame ja langetame teda meenutades pea.”