IN MEMORIAM Heino Lõiveke

Eesti,
- Updated
©UU
In Memoriam

Meie hulgast on lahkunud tuntud EKRE liige, põllumajandusteadlane, kunagine Eesti Maaviljeluse Instituudi direktor PhD. Heino Lõiveke (1942-2018).

Heino Lõiveke oli isamaaline, patriootlik ja suure südamega inimene. Ta oli aktiivne Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige. Ta oli EKRE volikogu ja Harju-Raplamaa ringkonna juhatuse liige ning Saku osakonna asutaja. Heino sulest on ilmunud hulk poliitikateemalisi artikleid, mis käsitlesid erinevaid teemasid alates teaduse rahastamisest kuni välispoliitikani. Heino Lõiveke on teinud kaastööd ka portaalile Uued Uudised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Heino Lõiveke oli ka Tartu Rahu Põlistamise Seltsi, mis seisab Eesti riigi territoriaalse terviklikkuse säilitamise eest ja põhiseadusevastase, loovutusliku piirilepingu sõlmimise vastu, asutajaliige. Lõiveke seisis vankumatult õigusvastaselt okupeeritud ja annekteeritud Petserimaa ja Narva taguste alade tagasinõudmise eest Venemaalt.

Heino Lõivekest kui kõrgelt hinnatud teadlast taimekaitse alal, kunagist Eesti Maaviljeluse Instituudi direktorit, samuti taimekasvatuse büroo juhatajat, tunnevad väga hästi kõik põllumehed, kes tegelevad teraviljakasvatusega. Heino Lõiveke on aastate jooksul kirjutanud ja välja andnud mitmeid olulisi käsiraamatuid: „Taimekaitse käsiraamat”, „Teraviljakasvatuse käsiraamat”, samuti „Õlikultuuride kasvataja käsiraamat”. Heino Lõivekesel on olnud palju õpilasi, ta on juhendanud nii magistri- kui doktoritöid. Ta on avaldanud üle 300 teadusliku ja populaarteadusliku artikli. Heino Lõiveke oli ka väga põhjaliku, asjaliku ja tulevikku vaatava EKRE maaeluprogrammi üks autoritest.

„Meie seast lahkus väga hea sõber ja südamega Eesti eest seisnud kaasvõitleja,” ütles Heino Lõivekest mälestades EKRE aseesimees Henn Põlluaas. „Heino oli alati hea nõuandja, tõsine tegija ja innukas kaasalööja. Me hindame tema panust sügavalt. Mälestame ja langetame teda meenutades pea.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused