Indrek Särg: Tartu linnapea Urmas Klaas peaks kaaluma tagasiastumist

Indrek SärgIndrek Särg

Seoses Tartu abilinnapeade Valvo Semilarski (Reformierakond) ja Artjom Suvorovi (Keskerakond) kinnipidamisega kaitsepolitsei poolt peaks linnapea Urmas Klaas väga tõsiselt kaaluma, kas ta jätkab oma ametis, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu ringkonna esimees Indrek Särg.

„Juba möödunud aastal kõrvaldas kaitsepolitsei töölt Tartu sotsist abilinnapea Kajar Lemberi. Tookord lubas Urmas Klaas, et sisekontrolli tõhustatakse. Paraku vahistati nüüd korruptsioonikahtlusega koguni kaks abilinnapead. See näitab selgelt linnavalitsuse ebaõiget personalivalikut ning sisekontrolli puudulikkust. Mõlema valdkonna eest on vastutav linnapea Urmas Klaas isiklikult,“ ütles Indrek Särg.

„Tartu linna mainele on tekitatud olulist kahju, sest Tartu linnavõimu seostatakse kahtlaste afääridega, mis on seni iseloomustanud pigem Ida-Virumaad või hoopis Vene Föderatsiooni. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tuletab Reformierakonnale, Keskerakonnale ja sotsidele meelde, et Tartu ei ole Tambov ning Eesti Vabariik ei ole Vene Föderatsioon.“

 

Kommentaarid