“Inimesed juba jälestavad IRL-i!” — aga minister Kiisler valab jätkuvalt õli tulle!

Eesti,
©Tairo Lutter/Eesti Meedia
Keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler ründab juba ka teda kritiseerivaid erakonnakaaslasi.

Eesti poliitika ühes kindlaks koostisosaks on saamas oponentide süüdistamine populismis ja valijate häälte püüdmises, välistades kindlalt nende tõenäoliselt siirast muretsemist ühiskonna valupunktide pärast.

Nii teatas keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler (IRL), et lähtub tselluloositehase eriplaneeringu küsimuses seadustest, mitte viie parteikaaslase soovist räigete ja populistlike avaldustega valijate hääli püüda, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle väitega ütleb Kiisler, et tema on igati õige ja seaduskuulelik mees, aga erakonnakaaslased on omakasupüüdlikud manipuleerijad. Kas on siis ime, et erakond nii põhjas on, kui ka parteisiseselt üksteist mõnitatakse ja alandatakse?

Tartu Postimees vahendas paraku Kiisleri erakonnakaaslaste mahlakaid väljendeid otse parteikoosolekult ja seal näkku karjutud lauseid “Kui palju te selle pealt teenite?”, “Inimesed juba jälestavad IRL-i!”, “Kelle huvid siin mängus on!?”, “Miks te valetate?”, “Mida te üldse selle aasta jooksul teinud olete?”, on küll raske valijate häälte püüdmiseks pidada. Ilmselt ei pidanud need üldse avalikkuse ette jõudma, kuid ajakirjandus võttis asja üles.

Jah, viis IRL-i Tartu piirkonna liiget tulid Kiisleri umbusaldamisega küll esile, aga kogu loo taga on siiski üldine rahulolematus Kiisleri tegevusega keskkonnakaitse alal ja tartlaste huvidega mittearvestamisel. Minister Kiisler paraku hoidub vastutusest, ta ei tunnista tõsiasja, et isegi oma erakonnas teda ei hinnata, ning vastab rünnakule omapoolse rünnakuga. Populism aga on poliitikas saamas mõisteks, millega tähistatakse oma oponentide väiteid, millele ei osata piisavalt kaalukalt vastata.

Kiisler võinuks lihtsalt selgitada, miks ta ühe või teise otsuse on teinud, erakonnakaaslastele kallale tungimine aga näitab, et keskkonnaminister on hoolimatu nii keskkonna kui ka kaasvõitlejate vastu. “Inimesed juba jälestavad IRL-i!” peaks iga rõõmsalt rahvusliku isamaalase mõtlema panema, eriti kui see kostub erakonna enda seest. Kiisleriga jätkates pole IRL-il tõesti varsti Riigikogu saali asja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused