Inimeseks olemisest, looma hukkamisest ja seda kõike EKRE kontekstis, ehk Mart Helme Postimehes

Eesti,
©Karli Saul, Scanpix
Mart Helme selgitas Postimehele EKRE seisukohti.

Postimehe ajakirjanikku Vilja Kiislerit võib lausa EKRE trolliks või Trooja hobuseks pidada, sest tema mistahes õelutsemised lõpevad ikkagi tasuta reklaamiga rahvuskonservatiividele.

Kes jätaks lugemata lugu pealkirjaga “Järelikult ei ole ta inimene, ta on loom. Ja see loom tuleb hukata”?! Etteruttavalt võib öelda, et jutt käib retsidiivsetest kurjategijatest, kes vanglast pääsedes teevad kohe uue kuriteo. Nagu ütles Mart Helme: “Te teete sellest muidugi pealkirja, kuidas Helme tahab hakata inimesi tapma”, nii ka läks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üldiselt aga on Mart Helme mürgistest maosalvamistest hoolimata EKRE seisukohad hästi lahti seletada osanud. Mida ta siis rääkis? Esiteks, et ei salli feminismi selle võitlevas ja mehi halvustavas vormis ning naistemarsi puhul oli tema arvatest see alatoon olemas.

Hästi seletab Mart Helme lahti oma meediakanalite funktsiooni, mida Vilja Kiisleri tarbetuks peab, sest EKRE saavat ju niigi palju sõna. EKRE esimees ütleb, et peavoolumeedia ei oponeeri rahvuskonservatiividega, näiteks käibemaksu alandamise suuruse kohta. “Aga pannakse laia lauaga: see on ebarealistlik, populistlik, ajab riigi pankrotti. Mitte mingit arutelu.” sõnab ta.

Erakonda sattunud kurjategijate kohta ütleb Mart Helme, et EKRE üks palgaline töötaja pole võimeline kõikide tausta läbi vaatama ja ega andmekaitsebaasid seda lubagi – näiteks ei saa ka lasteaedade juhataja uurida, kas kas uuel töötajal pole ehk pedofiili tausta.

Mõistagi on jutuks ka trollimine ja valekontod, juttu on Jevgeni Ossinovski tõestatud valekontodest ja Mart Helme tunnistab, et oma tegevusest ja sammudest erakonnale mitterääkinud Ruuben Kaalep pani ta sisuliselt tanki. Lisaks vaidlustab ta infooperatsiooni mõiste Kiisleri küsimuse kontekstis: kui sellena võtta uudise või EKRE-ga seotud initsiatiivi meediassepaiskamist, siis see on ka infooperatsioon. Ta rõhutab, et peavoolumeedia praktiseerib päevast päeva EKRE-vastast infooperatsiooni, tuues lisaks ka näite, et peaaegu 9000 erakonna liikme kohtuasjade läbivaatamine pole võimalik süvariigi abita.

Mart Helmel tuli aru anda ka mustadele ukse näitamise ja “õõnespuidu” kohta. Tema sõnul käis viimane sõna võõrpäritolu üliõpilaste kohta, kes on praktiliselt kirjaoskamatud, ei oska inglise keelt ja tekitavad arusaamatust, kuidas nad üldse on Eesti ülikoolidesse sattunud. “Ma ütlesin, et nende pea on nagu õõnespuit – ja see on pandud oma elu elama,” selgitas ta. Martini uksenäitamise väidet aga selgitab ta sellega, et Eesti ei tohi muutuda kolmanda maailma rahvastiku ülejäägi prügikastiks. Kõik see kontekstist väljakistud jutt aga on Mart Helme sõnutsi muudetud väiteks, nagu hakkaks EKRE neegreid tänavatel maha laskma.

Mart Helme kummutas ka arvamuse, nagu ei tahaks keegi EKRE-ga tulevikus valitsust teha – tema sõnul tahetakse sellega anda valijatele signaal, et EKRE-le pole mõtet häält anda, sest nad ei saa niikuinii valitsusse. Küll aga on kulisside-tagused jutuajamised kartellipoliitikutega sõbralikud ja kui valitsust kokku ei saada, tullakse nagunii rahvuskonservatiividega rääkima. Võimalik on küll KE-RE valitsus, kuid vaevalt see Helme arvates 4 aastat teovõimeline on ja asendusvalitsusse kutsutakse ikkagi EKRE.

Poola ja Ungari eeskuju  kohta ütleb Mart Helme, et nad mõtlevad oma rahvuse edenemise ja oma riigi huvide kaitsmise peale, kuid Eesti pole seda teinud alates sellest, kui Euroopa Liitu pääseti – vastupidi, on toimunud riigi totaalne allakäik, suveräänsuse ärakinkimine, korruptsiooni endeemiline levik, mis on tingitud ka eurorahadest.

Mart Helme ütleb, et ta ei ole Trumpi austaja või imetleja, kuid peab lugu tema poliitilisest sõltumatusest – ta ei ole peavoolupoliitik ja ei aja rahvusvaheliste suurkorporatsioonide, vaid ajab Ameerika rahva asja. Trump on ameeriklane, kes juhib Ameerikat – ka Eestit peavad tema sõnul juhtima eestlased, mitte Euroopa Komisjoni bürokraadid või muud rahvusvahelised tegelased.

Mõistagi ei mindud mööda geidest ja Mart Helme kinnitab, et EKRE soovib põhiseadusesse parandust, mis ütleb, et perekond on ühe mehe ja ühe naise liit. Tema sõnul teati ka nõukaajal geide olemasolust, aga neid ei määritud meile pähe – praegu määritakse neid kui helget tulevikku ja seetõttu aetakse ka õpilased geifilme kaema.

Helme täpsustab, et Eesti riik kulutab abortide rahastamiseks aastas umbes miljoni, kusjuures rasestumisvastaste vahendite kohane teave on täiesti kättesaadav – ja see peaks olema koolides seksuaalkasvatuse osa. EKRE tahab lõpetada abortide (va meditsiinilised) riikliku rahastamise ja suunata selle raha nõustamisse. Aborditeema on rahvuskonservatiividele sügavalt moraalne küsimus.

“Meie ei ole selles süüdi, et Indrek Tarand tuli sigatsema. Meie vabandust paluma ei hakka, vastupidi, me ootame tema ja sotside vabandust,” pani Mart Helme veel ühe küsimuse paika. Tema hinnangul muutus Eesti poliitika vägivaldseks 2003. aastal, kui võeti maha Lihula sammas ja politsei ja rahvas läksid kokku. “Olge õnnelik, et eesti rahvas on olnud nii kannatlik, et ta on suutnud end siiamaani talitseda,” hoiatas ta.

Kui Kiisler küsis EKRE tugevuste kohta, vastas erakonna juht: “Teistel ei ole Helmeid.”

Pikemat Postimehe intervjuud saab lugeda SIIT.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused