Inkvisiitorid tormasid minister Riina Solmani kallale, haistes järjekordset põletuslõket

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Rahvastikuminister Riina Solman.

Lihtsalt uskumatuna tundub see, kuidas meedia kütab üles viha ja kirgi mistahes ajendist, mis neile ette söödetakse või ise sülle kukub.

Nii oli ka rahvastikuminister Riina Solmani ebaõnnestunud väljendiga perevägivalla kohta – mõte oli kindlasti teine, sõnastusse hüppas sisse väike kuradike, kuid solvumiste, ahistamis- ja diskrimineerimissüüdistustega ülitundlikuks muudetud ühiskond reageeris valulikult üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minister vabandas, kuid sellest on nõiaküttidele vähe – nemad soovivad ristilöömist. Eestis pole vabandamistel enam mõtet, sest kui vaadata seda agressiivsust, millega vabandusi nõutakse, soovitakse pigem nautida rünnatavate enesealandamist.

Riina Solman on küll viimane inimene, keda süüdistada vägivalla õigustamises. Tema käis juba ammu enne poliitikuks saamist vabatahtlikuna supiköökides tööl – see on asi, mida pole teinud mitte ükski poliitik. Ja kui on midagi sarnast teinudki, siis enda reklaamimiseks, nagu kõik need kellelegi raha kogumised kaubanduskeskustes on. Riina Solman käib supiköögis kodutute inimeste pärast.

“Ühiskonna valuline reageering ja Solmanile osaks saanud terav kriitika ilmestab, et koduvägivalla kohta tehtud teavitustöö on hakanud vilja kandma, lähisuhtevägivald on saanud Eestis nii-öelda päris teemaks,” kirjutab Postimees juhtkirjas.

Ei, kullakesed, ühiskond pole kunagi vägivalda atsepteerinud – siiani hoidis inimesi sekkumast see, et peres toimuv oli justkui siseasi ja keegi ei teadnud, kas tohib sekkuda, nii et ise süüdlaseks ei jääks. See mis ühiskonnas ja meedias lähisuhtevägivalla osas praegu toimub, on hoopis nõiajaht.

Selle jahi organiseerijaid ei huvita see, kuidas olukordi lahendada, vaid see, kuidas keegi teistele hirmuks risti lüüa. Ükski lahendus, mida välja pakutakse, tegelikkuses ju ei tööta. Ühes loos nõuti väidetava suhtevägivalla lahkamisel naise ja laste eraldamist mehest ja suunamist varjupaika. Üks kommentaator küsis sellepeale: miks viiakse naine-lapsed kodunt ära varjupaika, kus nad jäävad võõras ümbruses vaevlema, kui vägivallatseja jääb nende ühisesse koju mugavusi nautima?

See kommentaar näitab, kui läbimõtlemata on kõik see, mida inimeste aitamise sildi all peetavas nõiajahis tehakse. Kõik suhtevägivalla juhtumid on vaja lahendada justiits- ja sotsiaalsüsteemi raames, iga juhtum eraldi, vajadusel karistades, perele ja lastele mõeldes – mitte aga meedias meeletut inkvisitsiooni ja ristilöömist korraldades. Niinimetatud laiem avalikkus ülesässitatuna ei ole mingi kohtuvõim.

Riina Solman sattus meediarünnaku alla sellest hoolimata, et iga mõistusega inimene hoomas ära, et ega ta nii ei mõelnud. Kindlasti aga on meediapeksu taga ka tema tegevus rahvastikuministrina, kus ta on avaldanud muret eesti rahva püsimajäämise pärast – see on teema, mis meediale kohe üldse ei meeldi, nemad aktsepteerivad vaid väiteid, et kõik on kõige paremas korras.

Uued Uudised igastahes avaldavad Riina Solmanile toetust, sest tema on poliitikamaastikul üks neist inimestest, kelle tegemisi juhib süda – isegi siis, kui mõttekäik suus sassi läheb.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused