Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

IRL-i reiting langes alla valimiskünnise, EKRE kasvatas taas toetust

-
14.05.2016
IRL VISIOONIÜRITUS, ISAMAA 2.0

Erakondade toetuse uuringu tulemustest selgus, et kuigi olulisi muudatusi poliitilistes jõuvahekordades võrreldes eelmise kuuga toimunud ei ole, siis esimest korda pärast valimisi on langenud Isamaa ja Res Publica Liidu toetus neljale protsendile ehk alla poole valimiskünnist.

ERR-i tellimusel tehtud Turu-uuringute ASi küsitluse tulemused näitavad, et Keskerakond püsib 23 protsendiga endiselt erakondade toetuspingerea tipus, Reformierakonda valiks 21 protsenti, vahendvad ERR-i raadiouudised.

EKRE-t toetab 14 protsenti, sotsiaaldemokraate 12 ja Vabaerakonda 11 protsenti valijaist. Võrreldes aprillikuuga on EKRE toetus kasvanud ühe protsendipunkti võrra.

Kui võrrelda neid näitajaid erakondade eelmise aasta keskmise toetusega, on EKRE toetus selgelt kasvanud, samas kui Vabaerakonna ja sotsiaaldemokraatide toetus eelmise aasta keskmisega võrreldes liigub pigem kahenevas suunas.

Isamaa ja Res Publica Liidu toetus on pärast valimisi esmakordselt langenud alla valimiskünnise neljale protsendile.

Erinevus valitsuskoalitsiooni kuuluvate erakondade ja opositsiooniparteide summaarsete toetuste vahel on jätkuvalt suur: valitsusliidu erakondi toetab 37 protsenti, opositsiooni 48 protsenti valijaist.

 

Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES