IRL ja Keskerakond semutsevad Tallinnas avalikult

Eesti,
- Updated
Helir-Valdor Seeder, Jüri Ratas
©Erik Prozes/Postimees
Helir-Valdor Seeder, Jüri Ratas

Põhja-Tallinna linnaosakogu valis 22. novembril esimeheks keskerakondlase Andrei Birovi ja kiitis heaks Raimond Kaljulaidi – samuti keskparteilane – kandidatuuri Põhja-Tallinna linnaosavanema ametikohale. Nii Kaljulaid kui Birov said 12 häält – seda vaatamata asjaolule, et Keskerakonnal on 21-liikmelises linnaosakogus 10 häält ehk selge vähemus. Selline hääletustulemus sai tulla ainult tänu asjaolule, et sõnades rahvuslik-konservatiivne IRL toetas jäägitult venemeelsete keskerakondlaste ponnistusi.

Opositsiooni kandidaat linnaosakogu esimehe kohale – reformierakondlane Yoko Alender – sai salajasel hääletusel kaheksa häält. Põhja-Tallinna linnaosakogu esimehe asetäitja ametikohale esitati samuti kaks kandidaati, mõlemad opositsioonist: Jaak Juske (SDE) ja Peeter Võsu (IRL). Valituks osutus Võsu, kes sai 12 poolthäält. Jusket toetas üheksa linnaosakogu liiget.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selgus, et esimesel hääletusel toetas IRL Keskerakonda, teisel aga Keskerakond omakorda IRL-i. Reformierakondlane Yoko Alender kirjutas sotsiaalmeedias valimiste kommentaariks, et IRL on ka Põhja-Tallinna linnaosakogus Keskerakonnaga liidus. “Hääled opo vs KE oleks koos IRLiga 11/10.” Ta lisas, et kokkulepe IRL-iga oli enne olemas, et Alendrist saab esimees, aga läks jälle nii nagu Tallinna linnavolikogus: esimeheks sai IRL-i toel Keskerakond, aseesimeheks Keskerakonna toel IRL. Alender lisas, et vastne abilinnapea, “roheline” Züleyxa Izmailova kiitis seejärel veel linnaosavanemale takka ja nõudis, et linnaosakogu pidudel ei oleks edaspidi üheski maiustuses palmiõli.

Just keskerakondlaste toel sai mõni aeg tagasi IRL-i kuuluvast Mart Luigest Tallinna linnavolikogu aseesimees, kelle igakuine hüvitis on 2000 eurot kuus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused