Isamaa otsib oma nägu, sest ei saa aru, kas erakond on ikka konservatiivne või mitte

Eesti,
- Updated
©UU
Helir-Valdor Seeder

Oma identiteeti otsiv ja populaarsust kaotav Isamaa korraldas küsitluse, milles uuriti erakonna liikmete maailmavaadet. Selle tulemusena selgus, et ennast peab konservatiivseks 53% ja erakonda 55% Isamaa liikmetest. Küsimus tulenes sellest, et Isamaa juurde moodustati ühendus Parempoolsed, mille vaated on pigem skaala teises otsas.

„Suvel erakonna liikmeühenduse Parempoolsed nimel kõnelenud väitsid end esindavat erakonna liikmete vaikivat enamust,“ põhjendas Isamaa peasekretär Priit Sibul Õhtulehele, mis ajendas uurima, mida erakonna liikmed tegelikult arvavad ja milliseid seisukohti omavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esmalt paluti Isamaa liikmetel vastata EKRE valimislubadusele: „Kas Teie arvates tuleks põhiseadust täiendada nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit?“ 60% vastas küsimusele „Jah“.

Järgnevalt paluti liikmetel määratleda iseennast ja Isamaad liberaalne-konservatiivne ning vasak parem skaalal. Parempoolseks peab end 67% ja erakonda 61% ning vasakpoolseks peab end 5% ja erakonda 8%.

Iseloomulik on ka see tõik, et iga küsimuse juures leidus teatud protsent isamaalasi, kes märkisid vastuseks “ei oska öelda”.

Valitsuskoalitsiooni liikmena on Isamaa ministrid ja nende juhtivad liikmed (kui nimetada Helir-Valdor Seederit, Tõnis Lukast, Jüri Luike või Andres Metsoja) eelarve tegemise käigus kritiseerinud mitmel korral EKRE otsuseid ja plaane, samas on Isamaa langenud viimaste küsitluste põhjal taas allapoole valimiskünnist.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused