Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

„Isamaaline“ justiitsminister kurdab, et Brüsseli-isanda käske ei jõua täide viia

-
27.01.2023
Lea Danilson-Järgil on kodu seal, kus koti maha panna saab.
© UU

Eesti on ennast nii Euroopa Komisjoni käsualuseks seadnud, et jääb juba hätta käskude täitmisega.

BNS vahendab: „Justiitsminister Lea Danilson-Järg ütles reedesel kohtumisel Euroopa Komisjoni väärtuste ja läbipaistvuse valdkonna asepresidendile Věra Jourovále, et Eesti ei jõua Euroopa Liidust (EL) tulevate algatuste mahuga sammu pidada.

Kohtumisel nentis justiitsminister muret seoses EL-i algatuste mahuga, millega Eestil kui väikeriigil on kohati keeruline sammu pidada, teatas ministeeriumi pressiesindaja.

“Mind teeb murelikuks EL-i algatuste rohkus ja intensiivsus, mis paneb meie riigi väikese ametkonna suure koormuse alla,” rääkis Danilson-Järg. “Ligi kaks kolmandikku ametnike tööst on täna seotud erinevate EL-i algatuste menetlemisega ning see jätab paraku väga vähe võimalusi tegelemaks nende teemadega, mis on riigisiseselt aktuaalsed või probleemsed.”“

Eesti vasakliberaalne valitsus võikski aru saada, et see ongi senise EL-i kui riikide liidu kavandatav ja täideviidav föderaliseerimine, kus suveräänsus korjatakse liikmesriikidelt ära ning neid kohustatakse vastu võtma „uusväärtusomaseid“ vihakõne-, kooselu- ja muid seadusi, mis kehtestavad totalitaarse ühiskonna ja lammutavad traditsioonilise, hävitades ka sõnavabaduse: uus Euroopa impeerium teebki seadusandlust ümber ja sulastel tuleb see palehigis enda seadusteks kirjutada.

Aga tuli lisaks piitsale ka präänik. Věra Jourová õnnitles Eestit heade tulemuste eest õigusriigi läbivaatuse aruandes, mida Euroopa Komisjon kord aastas liikmesriikide seas läbi viib. Euroopa Komisjoni õigusriik kannab kindlasti endas epiteeti “liberaalne” ja see nõuab “uusväärtuste” juurutamist seni suveräänsete riikide seadustesse.

Uued Uudised, BNS