Isolatsiooninõuet rikkunud ukrainlasi ootab Eestist välja saatmine

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Covid-19

30. juulil kontrollis politsei koos terviseametnikega Eestisse 21. juulil erilennuga tööle saabunud Ukraina kodanikke ja leiti hulk rikkumisi.

Kõigis neljas prefektuuris kontrolliti majutuskohti, et tuvastada, kas 21. juulil Eestisse saabunud võõrtööliste eneseisolatsiooni piirangust peetakse kinni. Kaasatud oli 34 ametnikku PPAst ja seitse terviseametist. Kokku kontrolliti 71 majutuskohta ja 145 ukrainlast ning tuvastati 46 rikkumist, vahendab Maaleht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestisse saabunud välismaalase korral on siseminister Mart Helme sõnul võimalik eneseisolatsiooni nõuete rikkumise ja eneseisolatsiooni ajal töötamise eest rakendada erinevaid sanktsioone. Näiteks on võimalik lõpetada välismaalase Eestis viibimine, karistada tööandjat rahatrahviga kuni 32 000 eurot või algatada kriminaalmenetlus.

“PPA on alustanud haldusmenetlust, et tunnistada kehtetuks nende Ukraina tööliste Eestis viibimise alus, kes ei täitnud eneseisolatsiooni kohustust ja käisid sel ajal tööl,” ütles Maalehele politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Egert Belitšev.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused