Itaallastele uus valitsus ei meeldi, eriti aga sadamate taasavamine inimkaubandusele

Eesti,
©AFP/Scanpix
Itaalia uue valitsuse kursimuutust näitas inimsmugelduslaeva Ocean Viking lubamine Lampedusa sadamasse.

Hiljuti avaldatud arvamusküsitluse kohaselt ei toeta enamik itaallasi riigi uut valitsust, mille moodustavad vasakpoolne Demokraatlik Partei (PD) ja Viie Tähe Liikumine (MS-5). Suur osa vastajatest eelistaks endist koalitsiooni, mille liidriks oli Liiga juht Matteo Salvini.

Il Giornale vahendab IPSOSe küsitlust, mis näitas, et 54% itaallastest ei soovi näha oma riiki juhtimas praegust valitsuskriisi järgselt loodud PD-MS-5 koalitsiooni. Peaministrina jätkanud Giuseppe Contet toetab vaid 34% vastanutest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Inimestelt küsiti ka seda, kas nad eelistaksid endist Liiga ja MS-5 koalitsiooni või praegust. Vastanutest 32% eelistas uut koalitsiooni, 36% eelistaks endist koalitsiooni ja 36% ei osanud öelda, kumba nad eelistavad. 45% leidis aga, et Salvini otsus lõhkuda Liiga ja MS-5 koalitsioon oli halb mõte. Vaid 1/3 vastanutest pidas seda õigeks otsuseks.

Uue koalitsiooni ebapopulaarsuse taga on ilmselt PD peasekretäri Nicola Zingaretti soov avada taas Itaalia sadamad inimkaubandusega tegelevatele päästelaevadele.

Zingaretti seisukoht Itaalia suunalise massiimmigratsiooni ja päästelaevade tegevuse osas Vahemerel on üsna selge. Ta on ka varem öelnud, et sooviks pöörata tagasi Salvini range migratsioonipoliitika ja keelu lubada päästelaevu Itaalia sadamatesse.

Möödunud nädala alguses nõudis PD president Matteo Orfini, et peaminister Conte avaks kiiremas korras Itaalia sadamad ja lubaks Vahemerelt üles korjatud migrantide maale laskmiseks maabuda päästelaeval Ocean Viking. Itaalia valitsus otsustaski lubada laeval sõita Lampedusa saare sadamasse. Laeva pardal oli 82 migranti, kellest 58 olid noored mehed, kuus naised ja 17 alaealised lapsed.

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused