Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Itaallastele uus valitsus ei meeldi, eriti aga sadamate taasavamine inimkaubandusele

-
16.09.2019
Itaalia uue valitsuse kursimuutust näitas inimsmugelduslaeva Ocean Viking lubamine Lampedusa sadamasse.
© AFP/Scanpix

Hiljuti avaldatud arvamusküsitluse kohaselt ei toeta enamik itaallasi riigi uut valitsust, mille moodustavad vasakpoolne Demokraatlik Partei (PD) ja Viie Tähe Liikumine (MS-5). Suur osa vastajatest eelistaks endist koalitsiooni, mille liidriks oli Liiga juht Matteo Salvini.

Il Giornale vahendab IPSOSe küsitlust, mis näitas, et 54% itaallastest ei soovi näha oma riiki juhtimas praegust valitsuskriisi järgselt loodud PD-MS-5 koalitsiooni. Peaministrina jätkanud Giuseppe Contet toetab vaid 34% vastanutest.

Inimestelt küsiti ka seda, kas nad eelistaksid endist Liiga ja MS-5 koalitsiooni või praegust. Vastanutest 32% eelistas uut koalitsiooni, 36% eelistaks endist koalitsiooni ja 36% ei osanud öelda, kumba nad eelistavad. 45% leidis aga, et Salvini otsus lõhkuda Liiga ja MS-5 koalitsioon oli halb mõte. Vaid 1/3 vastanutest pidas seda õigeks otsuseks.

Uue koalitsiooni ebapopulaarsuse taga on ilmselt PD peasekretäri Nicola Zingaretti soov avada taas Itaalia sadamad inimkaubandusega tegelevatele päästelaevadele.

Zingaretti seisukoht Itaalia suunalise massiimmigratsiooni ja päästelaevade tegevuse osas Vahemerel on üsna selge. Ta on ka varem öelnud, et sooviks pöörata tagasi Salvini range migratsioonipoliitika ja keelu lubada päästelaevu Itaalia sadamatesse.

Möödunud nädala alguses nõudis PD president Matteo Orfini, et peaminister Conte avaks kiiremas korras Itaalia sadamad ja lubaks Vahemerelt üles korjatud migrantide maale laskmiseks maabuda päästelaeval Ocean Viking. Itaalia valitsus otsustaski lubada laeval sõita Lampedusa saare sadamasse. Laeva pardal oli 82 migranti, kellest 58 olid noored mehed, kuus naised ja 17 alaealised lapsed.

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer