Jaak Madison: Brüssel läheb võimuerakondadele rohkem korda kui Eesti patsientide heaolu

Rubriik Eesti On
- Updated
EKRE saadik Riigikogus Jaak Madison.
©EKRE
EKRE saadik Riigikogus Jaak Madison.

Täna tõestasid vanad Riigikogu erakonnad taas veenvalt, et Brüsseli käskude täitmine läheb neile rohkem korda kui Eesti patsientide heaolu, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

„Meie eelnõu kehtestada Eestis ravimitele ja puuetega inimestele mõeldud meditsiiniseadmetele 0-protsendiline käibemaks, lasti põhja põhjendusega, et Brüssel seda ei luba,“ ütles Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui juhtisime tähelepanu, et mitmes Euroopa riigis – Rootsi, Iirimaal, Suurbritannias ja Maltal – kehtib ravimitele käibemaksuvabastus, siis laiutas Keskerakonna poolt kõnepulti saadetud Mihhail Stalnuhhin käsi, nentides, et need riigid on suutnud endale erandi välja rääkida. Kusjuures Malta liitus EL-iga samal aastal kui Eesti.“

Madisoni sõnul kavatseb EKRE võimule saades hakata taotlema Euroopa Liidult maksuerisust, et langetada ravimite käibemaks 0-protsendile.

“Eesti on praegu ühe kõrgeima ravimitele kehtestatud maksumääraga riike Euroopas. Inimeste sissetulekuid arvestades ei ole sel mingit õigustust. Tervise Arengu Instituudi andmetel moodustavad kulutused ravimitele suurima osa ehk 38 protsenti inimeste omaosalusest tervishoiukulutuste katmisel, sealhulgas kulutatakse 16 protsenti käsimüügi- ja 22 protsenti retseptiravimitele.”

Ravimite maksuvabastus aitaks Madisoni sõnul päästa kümneid inimelusid aastas.

“Mitmed heategevusorganisatsioonid aitavad annetuste toel igal aastal sadu inimesi, kuid samal ajal tuleb annetuste abil soetatud ravimitelt maksta käibemaksu. Näiteks Sihtasutus Hille Tänavsuu Vähiravifond “Kingitud elu” soetas 2017. aastal ravimeid 1,4 miljoni euro eest ja sellest tulenevalt pidid nad maksma käibemaksu 126 000 eurot. Selle summa eest oleks võimalik alustada 30-40 inimese vähiraviga või tagada 3-4 inimese vähiravi kogu aasta vältel.”

UU

LOE LISAKS

EKRE tahab hindade langetamiseks ravimid käibemaksust vabastada

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused