Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Eesti Päevalehe “ajakirjanik” ajab EKRE-vastase kõmu nimel segi Euroopa institutsioonid

-
10.12.2018
Jaak Madison teeb Eesti nimel tööd mitmetes rahvusvahelistes organisatsioonides.
© UU

EKRE Riigikogu saadik Jaak Madison juhib tähelepanu sellele, kuidas ideoloogilised ajakirjanikud moonutavad kõike, mida vääraks muudetud kujul rahvuskonservatiivide vastu kasutada saab.

“Tänases Päevalehes on taas näide otsesest valest, mida ajakirjanik isegi ei häbene kirjutamast. Nimelt see, mis puudutab meie Soome osakonna koosolekut Helsinkis ja sellest tehtud ülevaadet. Ajakirjanik väidab, et mina olevat rääkinud, kuidas me ei hääletaks Euroopa Parlamendis Venemaale kehtestatud sanktsioonide poolt, kui Austria Vabaduspartei ja Alternatiiv Saksamaale ei hääletaks vastu. Ajakirjaniku tekstist on üheselt arusaadav, nagu mina oleksin teinud mingi diili, mis on venelaste huvides. See on otsene vale, mille kohta teen ka avalduse pressinõukokku.

Millest ma tegelikult rääkisin? Rääkisin EKRE koostööst teiste parempoolsete erakondadega Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees, kuhu kuulub 47 riiki, sh näiteks Türgi, Armeenia, Venemaa ja paljud teised. Selle Assamblee ülesandeks on teoorias inimõiguste ja demokraatia kaitsmine ja arendamine. Seda ka ainult teoorias. Seoses Ukraina alade okupeerimisega on Venemaa liikmelisus peatatud, kuid paljude eelkõige vasakpoolsete lobitöö tulemusel on laual küsimus Venemaa tagasivõtmisest.

Samal ajal olen ma ise loonud sidemeid Austria Vabadusparteiga, kel omakorda lähedased suhted Itaalia võimupartei Lega Nordiga ja Saksamaalt erakonnaga Alternative für Deutschland. Praeguseks oleme loomas uut poliitilist gruppi, kuhu kuuluvad juba eelmainitud erakonnad, kuid lisaks veel Perussuomalaiset, Belgia rahvuslased ning mitmed teiste riikide parempoolsed erakonnad.

Mis oli siis tegelikult minu tingimus, et teha koostööd Assamblees? Ütlesin otse selgelt välja, et kui tuleb lauale hääletus Venemaa tagasivõtmise teemal, siis mina ei saa selle poolt mitte mingil juhul hääletada. Kuid poliitilise rühma koostöö ja konsensuse huvides oleks kõige mõistlikum kõigil meil jätta hääletamata ehk ka Vabaduspartei ja AfD ei hääletaks Venemaa tagasivõtmise poolt. See oleks konkreetne ja tugevalt tuntav mõju, mida mina või meie erakond suudab saavutada. Me saime selles kokkuleppe ja ma olen väga rahul sellega, sest me oleme kasu saajate poolel: tänu minu seisukohale jätavad vajadusel poolthääle Venemaale andmata ligi 20 saadikut, kes võib-olla muidu teeksid seda.

Ma olen neile öelnud, et tulenevalt meie riikide erinevusest ajaloos, geopoliitikas ja majanduslikes huvides, on inimlikult arusaadav nende erinev lähenemine Venemaale. Samamoodi olen ma väljendanud meie seisukohta, et erinevalt Austriast ja Saksamaast tahame meie väga sügavat koostööd julgeoleku valdkonnas USA ja NATO-ga. Nad saavad sellest väga hästi aru, et meil on omad huvid ameeriklastega.

Seega on kaks varianti: kas ajakirjanik on lihtsalt idioot, kes ei tee vahet Euroopa Parlamendil ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel või ta tahtlikult valetab. Igal juhul ootan ma temalt vabandavat artiklit Päevalehes.”