Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison ei toeta Keit Pentus-Rosimannuse kandidatuuri Euroopa Kontrollikotta

-
09.09.2022
Keit Pentus-Rosimannus

Valitsuse otsust rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) Euroopa Kontrollikotta saata, kritiseeris teravalt Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) samal ajal kui teised Eesti eurosaadikud ei julgenud oma seisukohta sel teemal Aktuaalsele kaamerale välja öelda.

Europarlamendi suuruselt viienda, 65-liikmelise Identiteedi ja Demokraatia fraktsiooni liige Jaak Madison Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast oli selles küsimuses jõuline ja resoluutne:  “Mina teda ei toeta ja ma arvan, et kui mina ei toeta, siis ka meie poliitgrupp Euroopa Parlamendis ei toeta Pentus-Rosimannuse kandidatuuri.“

Ta lisas, et ei näe ühtegi erilist plussi, mida tooks Keit Pentus-Rosimannus Euroopa Kontrollikojas Eesti riigile. Minu jaoks on tegemist puhtalt poliitilise broilerlusega või kuldse käepigistusega selle eest, et ta on olnud seotud viimase 20 aasta jooksul kõikide rahastamisskeemidega, mis puudutavad Reformierakonda. Ja lisaks sellele on tegemist täieliku Euroopa Liidu globalistiga, mis läheb puhtalt ka minu maailmavaatega täiesti vastuollu,” lisas Madison.

Ta rääkis ka sellest, et nii nagu tema käest küsitakse Eesti esindaja kohta tema saadikurühmas, toimub see ka teistes fraktsioonides ning see võib määrata kandidaadi kuulamise tulemuse Euroopa Parlamendis. “Eks samamoodi tehakse ka EPP-s, mis on suurim poliitgrupp ja kus on Riho Terras. Ma kipun arvama, et EPP-l ei ole väga palju põhjust toetada Keit Pentus-Rosimannust,” rääkis Madison. “Samal ajal on Pentus-Rosimannuse enda poliitgrupis liikmeks nii Reformierakonna saadikud kui Keskerakonnast Yana Toom. Ma arvan, et Yana Toomil ei ole põhjust Pentus-Rosimannust toetada,” arutles ta.

“Aga samal ajal sotsialistid toetavad, kuna sotsid on ka Eestis koalitsioonis ja kindlasti ma arvan, et Kaljurand ja Mikser soovitavad toetada Pentus-Rosimannust. Nii et ma arvan, see võib minna päris piiripealselt, et kas ta üldse lähebki läbi,” tõdes EKRE poliitik.

Euroopa Parlamendis on 705 liiget.

Isamaa erakonna liikme Juhan Partsi ametiaeg Euroopa kontrollikojas lõppeb 31. detsembril.

Valitsus otsustas neljapäeval, et esitab Euroopa Kontrollikoja liikmekandidaadiks praeguse rahandusministri Pentus-Rosimannuse. Valitsuserakondadest ei toetanud tema kandidatuuri Isamaa ministrid.

Allikas: ERR