Jaak Madison: EKRE liitub algatusega koondada rahvuslased europarlamendis ühte fraktsiooni

Eesti, Eurovalimised 2019,
- Updated
©Scanpix
EKRE eurosaadik Jaak Madison kritiseerib laulupeo korraldajaid eestlusvastasuse pärast.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) liitub nelja Euroopa erakonna algatusega koondada rahvuskonservatiivid Euroopa Parlamendis ühtsesse poliitilisse blokki.

 

Erakondade Lega Nord, Põlissoomlased, Taani Rahvapartei ja Alternative für Deutschland esindajad kutsusid 8. aprillil Milanos toimunud pressikonverentsil rahvuslikke jõude alustama pärast valimisi Euroopa Parlamendis koostööd.

Erakondade siht on koondada ühtsesse fraktsiooni Euroopa rahvuslikud ja konservatiivsed erakonnad, kes on praegu killustunud erinevate europarlamendi fraktsioonide vahel. Kavatsusest liituda uue loodava poliitilise blokiga on juba teatanud Austria vabaduspartei.

EKRE asemehe ja Euroopa Parlamendi saadikukandidaadi Jaak Madisoni sõnul sünnib rahvuslaste liitumise korral tõenäoliselt üks Euroopa Parlamendi suuremaid fraktsioone, millel on jõudu aidata Euroopa Liit õigetele rööbastele tagasi.

„Rahvuslik blokk hakkab võitlema Euroopa eest, kus liikmesriikidele jääb alles nende otsustusõigus ja muudetakse seaduste tegemise protsessi läbipaistvamaks. See on Euroopa, mis kaitseb oma välispiire massiimmigratsiooni eest ja ohjeldab terrorismi ja islami levikut,“ ütles Madison.

Madison osutab, et kõik varasemad Eestist valitud eurosaadikud on liitunud selliste fraktsioonidega, mis seisavad võimu koondumise eest Brüsselisse. „EKRE valija võib kindel olla, et meie esindajad liituvad valituks osutumise korral uue rahvusliku fraktsiooniga ja hakkavad võitlema väikeriikide suveräänsuse säilimise eest,“ ütles Madison.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused