Jaak Madison EKRE võrdlemisest IRL-iga: meie oleme Eesti, nemad ei tea kelle poolel

Jaak MadisonJaak Madison

Teisipäevases saates “Foorum” vaieldi erakondade reitingute ja valitsuskoalitsiooni tehtud vigade teemal, kuid kõrva jäi ka see, kuidas saatejuht Andres Kuusk mitmel korral IRL-i ja EKRE vastasseisu mainis ning Jaak Madison sellele selgituse leidis.

Nimelt ütles EKRE esindaja Jaak Madison IRL-i poolt esinenud Mart Luigele, et riik peab oma raha kätte saama edukate ettevõtjate maksudest ja nende tugevast ekspordist, valitsuskoalitsioon aga tõstab raha ühest taskust teise ja elab rahvalt väljapigistatavatest summadest.

“IRL-i ja EKRE ühisosa on kadunud,” üllatus saatejuht, mille peale Jaak Madison vastas: “Meie oleme parempoolsed, nemad aga on vasakpoolsed!” Ka siis, kui jutt oli majanduse hetkesisust ning Jaak Madisoni konstanteering vastutuse puudumisest leidis Mart Luige poolt kriitikat, teatas Andres Kuusk: “Meil on tekkinud uus vastandpaar!”, mis sai vastuseks “EKRE on Eesti, IRL aga ei tea kelle poolel!”

Mingi ühisosa siiski leiti, kui Jaak Madison tuletas meelde Keskerakonna 1000- ja sotside 800-eurose miinimumpalga lubadust 2015. aastal ning Mart Luik naeris selle peale: “Pean härrasega oma vasakul käel nõusse jääma!”

Erakondade reitingute osas ütles Jaak Madison, et EKRE edu ei põhine mitte IRL-ilt häälte äravõtmisel, vaid sellel, et inimesed on leidnud Eesti tegelikel väärtustel põhineva erakonna, keda võiks toetada.

Seekordne “Foorum” jättis taas tunde, et kui poleks EKRE-t oma teravate rõhuasetustega, läheks probleemsaadetes kõik täpselt saates olnud Riigikogu esimehe Eiki Nestori soovituste kohaselt, kes Eesti Vabariigi juubelile rõhudes püüdis jätta rahuingli muljet, sõnastades seda nagu kord nõukaaja multikas: poisid, elame sõbralikult!

Jaak Madisoni keelekasutuse ehk sõna “peksmine” pärast sarjates unustas Nestor hiljem siiski oma kriitika ja kasutas ka ise sedasama sõna.

Kommentaarid