Jaak Madison: ilma õigusanalüüsita ideoloogilistele ühingutele raha jaotanud sotsiaalministril tuleb võtta poliitiline vastutus

Eesti,
- Updated
©UU
Jaak Madison

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison peab sotsiaalmeedia postituses reedese päeva vaieldamatult kõige olulisemaks uudiseks seda, et Riigikontrolli hinnangul on sotsiaalministeerium ebaseaduslikult kulutanud sadu tuhandeid eurosid projektidele, millele neil polnud seaduslikku alust raha eraldada. Jutt käib LGBT ühingust, Eesti Inimõiguste Keskusest, Praxisest, MTÜ-st Oma Tuba ning Naisuurimus- ja Teabekeskusest.

“Kuna sotsiaalminister Tanel Kiik on jõuliselt antud kulutusi kaitsnud ilma, et oleks ise pöördunud õigusanalüüsi saamiseks näiteks Riigikontrolli või õigusbüroo poole, siis poliitiliselt on siin paraku vastutamise koht. Ei saa lihtsalt silma kinni pigistada meeletute summade raiskamisele, mis on tehtud lihtsalt ideoloogiliste eelistuste alusel,” kirjutab Jaak Madison.

“Arvestades Eesti üldist kehval tasemel sotsiaalset kindlustatust ühiskonnas, madalaid pensione ja erivajadustega inimeste olukorda, siis raha põletamine tilu-lilu grupikestele ei saa olla tolereeritav. Eriti kui see pole isegi mitte vaid poliitiline valik, vaid otsene seaduse rikkumine, mille läbi teised ühiskonnagrupid ehk tõelised abivajajad jäävad sellest summast ilma,” rõhutab rahvuskonservatiivne poliitik.

Eurosaadik lisab, et ei näe siin enam muud varianti, kui poliitiline vastutus minister Kiige poolt ehk ametist taandumine.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused