Jaak Madison: ilma õigusanalüüsita ideoloogilistele ühingutele raha jaotanud sotsiaalministril tuleb võtta poliitiline vastutus

Eesti,
- Updated
©UU
Eurosaadik EKRE poolt Jaak Madison.

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison peab sotsiaalmeedia postituses reedese päeva vaieldamatult kõige olulisemaks uudiseks seda, et Riigikontrolli hinnangul on sotsiaalministeerium ebaseaduslikult kulutanud sadu tuhandeid eurosid projektidele, millele neil polnud seaduslikku alust raha eraldada. Jutt käib LGBT ühingust, Eesti Inimõiguste Keskusest, Praxisest, MTÜ-st Oma Tuba ning Naisuurimus- ja Teabekeskusest.

“Kuna sotsiaalminister Tanel Kiik on jõuliselt antud kulutusi kaitsnud ilma, et oleks ise pöördunud õigusanalüüsi saamiseks näiteks Riigikontrolli või õigusbüroo poole, siis poliitiliselt on siin paraku vastutamise koht. Ei saa lihtsalt silma kinni pigistada meeletute summade raiskamisele, mis on tehtud lihtsalt ideoloogiliste eelistuste alusel,” kirjutab Jaak Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Arvestades Eesti üldist kehval tasemel sotsiaalset kindlustatust ühiskonnas, madalaid pensione ja erivajadustega inimeste olukorda, siis raha põletamine tilu-lilu grupikestele ei saa olla tolereeritav. Eriti kui see pole isegi mitte vaid poliitiline valik, vaid otsene seaduse rikkumine, mille läbi teised ühiskonnagrupid ehk tõelised abivajajad jäävad sellest summast ilma,” rõhutab rahvuskonservatiivne poliitik.

Eurosaadik lisab, et ei näe siin enam muud varianti, kui poliitiline vastutus minister Kiige poolt ehk ametist taandumine.

7 commentsOn Jaak Madison: ilma õigusanalüüsita ideoloogilistele ühingutele raha jaotanud sotsiaalministril tuleb võtta poliitiline vastutus

 • Avatar

  Jaagu resoluutne ja sirge jutt on muusika inimeste kõrvadele !!

  No bull-shit…!

 • Avatar

  Siia tuleb lisada ka plakatikampaania, mile puhul alul öeldi et tegu on EU rahaga mis tuli lihtsalt ära kulutada, hiljem aga nähtus teabenõudest sotsministeeriumile et see maksti kinni ministeerimumi eelarvest – seega meie maksumaksja taskust.

 • Avatar

  Imelikul kombel jõudis see uudis isegi ERR-i. Aga väga tagasihoidlikul kujul. Nüüd ei taha miskipärast keegi suuri pealkirju teha ja tagasi astumist ja vabandamist nõuda ja poliitsaadetes grillimisele nõuda. Homokiik on ikka oma mees koalitsioonis.

 • Avatar

  Priske on Kiigele ammu …pähe tõmmanud. Kui ei ole meest siis tuleb plats puhtaks teha.

 • Avatar

  Sotsilaadset ei saa panna ministriks, midagi ei muutu. Ehkki Kiik on mulle sümpaatne, pole ta võimeline oma seljatagust puhastama…laseb edasi vanas vaimus.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused