Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison „Kolmeraudses“: ma ei ole Riigikogus selleks, et õpetada rahvast “õigesti” mõtlema

-
10.03.2017
Laadime sisu...

Neljapäeva õhtul TV3 „Kolmaraudses“ juhtis rahvuskonservatiiv Jaak Madison tähelepanu olulisele erinevusele rahvuskonservatiivide ja homoagenda eestvedajate (Reformerakond, sotsid) vahel – kui rahvuskonservatiivid esindavad rahvast, siis reformistid ja sotsid püüavad rahvast vastavalt oma arusaamadele ümber kujundada.

Rahvuskonservatiiv Jaak Madison ja Reformierakondlane Yoko Alender olid kutsutud saatesse debateerima teemal, kas geiparaad peaks ikka Tallinnas toimuma.

Paraadi teemal suuremaks vaidluseks ei läinud, sest ka Madison rõhutas, et vastavalt põhiseadusele on kõigil inimestel õigus avaldada oma arvamust, kaasa arvatud tänaval.

Küll aga viskas Jaak Madison õhku küsimuse, et mida paraadi korraldajad õigupoolest saavutada tahavad. „Nad võivad saavutada soovitule hoopis vastupidise efekti,“ ütles Madison, andes mõista, et paraadi korraldajad teevad homodele tõenäoliselt hoopis halba ja häälestavad ühiskonda veelgi rohkem enda vastu.

Kui jutt läks kooseluseadusele, leidis teine saatekülaline Yoko Alender, et Riigikogu peaks kiiresti vastu võtma kooseluseaduse rakendusaktid, et homod saaksid ilma probleemideta hakata registreerima oma kooselu ning Eesti võiks end pidadada edukaks põhjamaaks. „Seadus ei muuda ühiskonda kohe, aga ta siiski kujundab mingisugust mõistmist ja arusaama ühiskonnas,“ ütles Alender.

Jaak Madison seevastu rõhutas, et ta ei toeta lähenemist, kus üks grupp inimesi üritab enamusele selgeks teha, et nad mõtlevad valesti ning peavad oma arusaamad ümber kujundama.

„Meie erakond esindab seda osa ühiskonnast, kes ütleb, et kooseluseadust ei ole vaja. Tegemist on kogu ühiskonda puudutava eelnõuga, mis defineerib perekonna mõiste. See on kõigi meie ühiskonnaliikmete otsustada, ja kui me vaatame arvamusküsitlusi, siis enamik inimesi kooseluseadust ei toeta,“ kõneles Madison.

“Sina, Yoko, oled Riigikogus selleks, et inimesi õpetada, kuidas nad mõtlema peavad. Mina olen aga Riigikogus selleks, et oma mandaati õigustada ja teha seda, mida rahvas minult ootab.”

Vaata viimast “Kolmeraudset” SIIT!

UU