Jaak Madison kutsub konservatiivsete vaadetega IRL-i liikmeid EKRE-sse

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Jaak Madison kutsub rahvuskonservatiivseid väärtusi kaitsta soovivaid Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liikmeid ühinema EKRE-ga.

“IRL-i liikmed, kes soovivad kaitsta rahvuskonservatiivseid väärtusi elik on parempoolsed konservatiivid, on oodatud EKRE-sse,” kirjutas Madison reedel Facebookis. Ta lisas, et mitmed juba on tulnud, paljud plaanivad seda.

“Viimastel päevadel on üles tõusnud taas aktiivsemalt küsimus IRL-i tuleviku kohta,” kirjutas Madison. “Esimees [IRL-i esimees Margus Tsahkna] tahetakse maha võtta, keegi teine kandideerida ei soovi ning äsja lugesin ka [Reformierakonna esimehe] Hanno Pevkuri üleskutset IRL-i liikmetele, kes tunnevad end liberaalide ja parempoolsetena, minemaks üle Reformierakonda.”

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur kutsus reedel Facebookis rahulolematuid IRL-i liituma Reformierakonnaga.

IRL-i reiting on erakondade toetusuuringute põhjal juba mitmeid kuid olnud parlamendierakondadest kõige madalam. Märtsikuise BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud Kantar Emori küsitluse kohaselt valiks IRL-i 6,3 protsenti küsitletutest.

Reedene Eesti Päevaleht kirjutas anonüümsetele allikatele viidates rahuolematusest IRL-i ridades ning soovist vahetada välja erakonna esimees, kaitseminister Margus Tsahkna.

BNS-UU

Kommentaarid

2 commentsOn Jaak Madison kutsub konservatiivsete vaadetega IRL-i liikmeid EKRE-sse

  • Avatar

    Eile kuulsin,vist telekast uut sõna “sotsiaaldemokraatlik konservatiiv”.Vot kuidas elu areneb!

  • Avatar

    Pean tunnistama, et olen hr Madisonis tugevasti pettunud selle avalduse pärast! Miks? Sel lihtsal põhjusel, et IRL-is nagu ka Reformierakonnas või Keskerakonnas ning Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas ei ole rahvuskonservatiivseid väärtusi kaitsta soovivaid kodanikke kuna ükski rahvuskonservatiivseid väärtusi kaitsta sooviv kodanik ei astu sellise erakonna liikmeks mis neid väärtusi ei esinda. Nendes erakondades on ainult bolshevikud kes hoolitsevad oma koha eest toiduahelas. Viimased rahvuskonservatiivid lahkusid siis kui ERSP ja MRP-AEG sai “Isamaa” poolt alla neelatud. Res Publika sõi ära viimased rahvusluse ja ka konservatismi jäänused. Olen siiani olnud “parteitute bloki” 😀 esindaja ENSV aegadest saadik aga mulle on meeldinud EKRE tegevus ning olen kaalunud “süütuse kaotamist” ehk siis erakonna liikmeks astumist aga väga raske on kujutada ette ennast samas erakonnas koos endiste IRL-i bolshevikega. Samuti on minu vaated pigem natsionaalsotsialistlikud kui natsionaalkonservatiivsed. Teisalt on muidugi konservatiivsuse mõiste aegade jooksul oma sisult tugevasti muutunud ning mis puutub traditsiooni ja kultuuri siis olen vägagi konservatiiv. Vasak-parem skaalal aga pigem sotsialist. See selleks aga jutu mõte jõuab ikkagi sinna, et ühestki senisest võimuerakonnast pole mõtet riigimehi otsida, leiame ainult poliitprostituute või siis ullikesi kes sinisilmselt erakondade deklaratiivset jama uskuma on jäänud. Sellise IQ taseme juures ei tohiks aga poliitikasse asja olla. Nimesid nimetada poleks ilus aga näiteid on ju piisavalt 🙂

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused