Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison kutsub konservatiivsete vaadetega IRL-i liikmeid EKRE-sse

-
17.03.2017
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Jaak Madison kutsub rahvuskonservatiivseid väärtusi kaitsta soovivaid Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liikmeid ühinema EKRE-ga.

“IRL-i liikmed, kes soovivad kaitsta rahvuskonservatiivseid väärtusi elik on parempoolsed konservatiivid, on oodatud EKRE-sse,” kirjutas Madison reedel Facebookis. Ta lisas, et mitmed juba on tulnud, paljud plaanivad seda.

“Viimastel päevadel on üles tõusnud taas aktiivsemalt küsimus IRL-i tuleviku kohta,” kirjutas Madison. “Esimees [IRL-i esimees Margus Tsahkna] tahetakse maha võtta, keegi teine kandideerida ei soovi ning äsja lugesin ka [Reformierakonna esimehe] Hanno Pevkuri üleskutset IRL-i liikmetele, kes tunnevad end liberaalide ja parempoolsetena, minemaks üle Reformierakonda.”

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur kutsus reedel Facebookis rahulolematuid IRL-i liituma Reformierakonnaga.

IRL-i reiting on erakondade toetusuuringute põhjal juba mitmeid kuid olnud parlamendierakondadest kõige madalam. Märtsikuise BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud Kantar Emori küsitluse kohaselt valiks IRL-i 6,3 protsenti küsitletutest.

Reedene Eesti Päevaleht kirjutas anonüümsetele allikatele viidates rahuolematusest IRL-i ridades ning soovist vahetada välja erakonna esimees, kaitseminister Margus Tsahkna.

BNS-UU