Jaak Madison kutsub üles annetama Krimmi eestlaste kultuurimaja remondi heaks

Eesti,
- Updated
©LIIS TREIMANN
1LT25NOV17ER053

Kuna Krimmi eesti kogukonna ja kultuuri toetamine on riigi tasandil muutunud võimatuks, algatas Riigikogu liige Jaak Madison sotsiaalmeedias kampaania, et koguda raha sealse Eesti Tare remondiks.

Uued Uudised avaldab Jaak Madisoni üleskutse täies mahus:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hea Facebooki sõber,

Kutsun Sind üles toetama eesti kultuuri säilitamist vanades eesti külades Krimmis.

Jaanuari algul kirjutas ajakirjanik Jaanus Piirsalu Postimehes pika artikli Krimmi eestlaste aktiivsest ja tublist kogukonnast, kus hoitakse alal eesti kultuuri.

Eesti riik nende tegevust praegu ei toeta, sest Krimm on Venemaa poolt annekteeritud ning seal tegutsevate ühenduste riiklik toetamine on muudetud sisuliselt võimatuks. Samal põhjusel pole alates 2014. aastast olnud võimalik saata Krimmi Aleksandrovka kooli eesti keele õpetajat.

Kõigele vaatamata on eestlus Krimmis praegu hästi hoitud. Krasnodarka külas asuvas Eesti Tares tegutseb muu hulgas tantsu- ja lauluansambel Rukkilill. Rukkilille eestvedaja, 30-aastane Polina Pronina on praegu Krimmi kõige noorem eesti keele rääkija.

Paraku pole Eesti Tares olnud võimalik juba aastaid remonti teha, katus laseb läbi ja laest pudeneb tükke. Omal jõul on remondiks kogutud 7000 rubla ehk 100 eurot, aga sellest jääb väheks.

Suhtlesin paar nädalat tagasi Polina Proninaga ja pakkusin välja, et ehk saame omalt poolt natuke aidata.

Avasin LHV pangas eraldi arvelduskonto nimega “Krimmi eestlaste toetuseks”, kuhu kõik inimesed, kes toetavad eesti kultuuri püsimist ka piiri taga, saaksid soovi korral anda oma panuse.

Kui igaüks, kes seda postitust loeb, toetab Eesti Tare remonti näiteks 1-5 euroga, saame eeskujuliku remondiraha kokku.

Omanimelisele kontole kogun raha seetõttu, et rahvusvahelised rahaülekanded Krimmi ei toimi ja annetus tuleb sularahas kohale viia. Kavatsen külastada Krimmi eesti külasid tänavu juuni algul.

Ärme jäta Eesti sõpru ja eesti kultuuri hoidjaid Krimmis hätta. Eesti Tare remonti saab toetada annetusega sellele pangakontole:

Jaak Madison
EE457700771002969591
Selgituse lahtrisse kirjutage: “Krimmi eestlaste toetuseks”

Suur tänu!

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused