Jaak Madison: “Mis on mõõdukus? Kas see, kui ütleme, et meile pole oluline rahvusriik?”

Eesti,
- Updated
©UU
Jaak Madison

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees, eurosaadik Jaak Madison vastas Postimehe küsimusele, millal muutub EKRE mõõdukaks, et EKRE ongi mõõdukas erakond. „Ma arvan, et EKRE on väga mõõdukas erakond, kes on valitsemiskõlbulik. Sealt pole mõõdukamaks enam kuskile minna,“ rääkis Madison ja küsis mis on see mõõdukus? „Kas me siis ütleme, et meile pole oluline rahvusriik, meile pole oluline suveräänsus, müüme kõik põhimõtted maha, ütleme, et me oleme väga mõõdukad. Siis ma küsin, milleks üldse rahvuskonservatiivset erakonda vaja on?“

Ta küsis hoopis vastu, millal muutuvad sotsid mõõdukaks, sest oma 10% toetuse juures on on nad radikaalid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„EKRE ei pea oma ideoloogiat muutma, me peame jätkama sama suunda – Euroopa Liidu skepsis, realism, suveräänsusküsimused, rahvusküsimustega, Eesti ettevõtjate kaitsmisega, odavtööjõu vastane efektiivne tegevus, et me poleks mingi orjandusparadiis. Need on aluspõhimõtted. Me oleme näinud erakondade puhul, kes lõpuks muutuvad liiga pragmaatilisteks, et nüüd me anname siit järgi, nüüd anname sealt järgi, siis saame 5% juurde. Ei, tuleb püsida sama kursi juures,“ rääkis Madison.

Ta tuletas meelde, et EKRE on mõne aastaga nullist üles ehitatud. „Nendele poliitikaekspertidele nagu Tõnis Saartsid ja Kivirähud, kes on avalikult sõna võtnud, et mida peab EKRE tegema, et saavutada kõrgemat protsenti, ma tuletaks meelde, et 2015-2016 nad ütlesid, et EKRE lagi on 10%, siis nad ütlesid, et see on 15%, praegu oleme riigikogus esindatud 17,8%,“ rääkis Madison.

4 commentsOn Jaak Madison: “Mis on mõõdukus? Kas see, kui ütleme, et meile pole oluline rahvusriik?”

 • Avatar

  Kas peale trummipõristamise ka reaalseid tegusid järgneb abielu definitsiooni kaitseks või on see ka vaid vahetuskaup parteide vahelises suhtluses?

 • Avatar

  Jaak räägib õiget juttu! Ei ole midagi eemaletõukavamat kui selgrootu poliitik/erakond. Pigem valin erakonna mis ajab kindlameelselt ja kompromissitult lubatud joont ja kelle programmis on muu seas ka mõni asi mis mulle ei sobi kui mingite tuulenuusutajate seltskonna.

 • Avatar

  See, et haritlaste, noorte ja naiste hulgas on vaja toetust suurendada, on täiesti tõsi.

  • Avatar

   Toetust tuleb suurendada mitte oma põhimõtteid müües aga tuleb omasi põhiõtteid ja seisukohti ROHKEM tutvustada.
   Kas või alates laste mänguväljakutest ja lõpetades kus iganes – Kuul või Marsil 😉
   Nagu elu on näidanud sisi libedik-sotsid oma seisukohtade pealesurumiseks ei kohku millestki tagasi.
   Aga EKRE/konservatiivid peavad leidma mooduseid kus nende ideede tutvustamine ei tundu pealesurumisena.
   Inimesed saavad aru kui neile valetatakse – mitte küll alati ja kohe ja kõik aga lõpuks ikka…

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused