Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Mitmed ministrid ei pea parlamentaarset demokraatiat millekski

04.07.2016
Osalus_ELAKis

Möödunud nädalal, 27ndal juunil toimunud Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil anti ülevaate poolaasta jooksul toimunud istungitest, otsustest, algatustest, menetlustest.

Torkas silma teatud ministrite aktiivsus või passiivsus oma töös. Seoses Euroopa Ülemkogu ja EL Nõukogu ametlike istungitega olid komisjoni istungile kutsutud mitmed ministrid ning tabelist on võimalik näha, mitmel korral oli keegi ministritest kutsutud oli ja mitmel korral minister kohale oli tulnud.

Kui peaminister, oli alati tulnud ehk Rõiva osalus on 100%, sarnaselt Hanno Pevkuri ja Urmas Reinsaluga, siis rahva poolt palavalt armastatud ning presidendiks pürgiv välisminister (kes ei kohku välisministeeriumi palgal olevaid nõunikke kasutada oma erakampaanias) pole pidanud vajalikuks kordagi kohale tulla.

ELAKi aseesimehe Jaak Madisoni sõnul oli välisministrit kutsutud ministritest kõige enam, lausa kümnel korral, kuid alati oli Marina Kaljurannal ees midagi tähtsamat, kui välisküsimused Euroopa Liidu Nõukogus ja komisjonis nende esitlemine.

Sama häda on vaevanud lisaks välisministrile ka majandus- ja taristuministrit Kristen Michalit ja ettevõtlusminister Liisa Oviiri. Isegi Jürgen Ligi oli käinud nelja kutsumise peale kohal ühel korral ELAK-is ehk saavutanud osalusprotsendiks 25%!

UU