Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: „Mulle ei meeldi inimesed, kellele sobib ehtida end teiste sulgedega ajaks, kui see on neile kasulik“

-
24.10.2021
Jaak Madison
© UU

Mõned Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed on teatanud, et astuvad või astusid välja erakonnast, kuna eilne meeleavaldus olevat olnud midagi halba.

EKRE liige Euroopa Parlamendis Jaak Madison kommenteeris, et kui enne valimisi veel sobis kandideerida kohaliku omavalitsuse volikogusse ja enam mitte, siis sel pole mingit pistmist eilse meeleavaldusega.

Madison: „Iga erakond tugineb vabatahtlikul liikmelisusel ja kedagi ei saa sundida olla liige kuskil, kus nad olla ei soovi. Samuti pole ka iga erakond 100% perfektne – igas erakonnas on midagi head ja vahel ka midagi, mida saab paremaks muuta. Ma olen veendunud, et kui võrrelda Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda kõikide teiste erakondadega, eriti Reformierakonna, Keskerakonna, Sotsialistide või Isamaaga, siis on paraku EKRE neist kõige parem. Seda muidugi minu jaoks, sest muidu poleks ma liige juba kaheksa aastat.

Kuid kui on liikmeid, kelle jaoks sobis erakond veel seitse päeva tagasi, et saada valituks linna- või vallavolikokku ja nüüd enam ei sobi, siis pole siin midagi pistmist eilse meeleavaldusega. Erakond on alati öelnud, et me toetame vaktsineerimist, kuid vaid vabatahtlikku. Paljud meist on vabatahtlikult vaktsineeritud. Me toetame ka muid meetmeid lisaks vaktsineerimisele, mis aitaks leevendada koroonakriisi nagu näiteks eesliinitöötajate suurem ettevalmistus kriisiajaks, mitte nende vallandamine. Samuti ravimeetmete rakendamist, mis on leidnud efektiivset kasutamist teistes riikides. Seega eilne meeleavaldus, mis selgelt pühendus vähemalt erakonna jaoks sundvaktsineerimise vastu, ei saa olla põhjuseks lahkuda erakonnast, mille nimekirjas ja tuules saadi valituks.

Mulle ei meeldi inimesed, kellele sobib ehtida end teiste sulgedega ajaks, kui see on neile kasulik ja peale noosi saamist põgenevad. Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas on juba üle 10 000 liikme ja see arv kasvab. Hoolimata neist, kes peale valimisi valituks osutumist plehku panevad.“