Jaak Madison: pagulastele kulutatud miljonite eest saanuks asutada tagasirändeagentuuri

Rubriik Eesti On
- Updated

2016. aasta kvoodipagulastele kulutatud 2,7 miljoni euro eest oleks saanud tööle panna tagasirändeagentuuri, mis aitaks välismaale läinud eestlastel naasta kodumaale, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

Madison osutab, et pagulaste vastuvõtuks kulunud 2,7 miljonist eurost 2,5 miljonit võeti IRL-i esimehe ja endise sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna heakskiidul Eesti maksumaksja taskust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Arvestades, et Eestisse toodi mullu 77 rändurit, kulus iga pagulase peale 35 000 eurot. Selle raha eest oleme muu hulgas saanud ühiskondlikud pinged ja kaks süütamisjuhtumit. Eesti inimene ei saanud selle raha eest midagi kasulikku,“ märkis Madison.

Sama raha oleks saanud kasutada oma rahva hüvanguks ning üheks võimaluseks olnuks tagasirändeagentuuri asutamine, ütles Madison.

„Agentuuri eesmärk oleks pakkuda tugisüsteemi, et soodustada majanduslikel põhjustel välismaale läinud, kuid kodumaale naasta soovivate eestlaste tagasitulekut. Agentuur aitaks leida Eestis nii elu- kui ka töökohta ning hõlbustaks asjaajamist lasteaia ja kooli leidmisel,“ selgitas ta.

„Eestil on vaja tööjõudu, aga me pea seda importima võõrastest kultuuridest. Meie eesmärk peab olema see, et ligi sada tuhat välismaale läinud eestlast ei kaotaks Eestiga kontakti ja tuleksid tagasi.“

Esmaspäeval esitas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas Riigikogule eelnõu, et peatada Eesti osalemine pagulaste ümberjaotamise mehhanismis. „Elu näitab, et võõrast kultuurist pärit immigrandid toovad endaga kaasa tavad ja käitumismudelid, mis on siinmail vastuvõetamatud ning ohustavad ka põlisrahva julgeolekut,“ põhjendas Madison.

 

UU

Foto: Tiina Kõrtsini

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused