Jaak Madison peab president Kaljulaidi küllakutset Putinile valeks ja isegi pisut naljakaks

Eesti,
©Sotsiaalmeedia
Albert Razin hukkus mullu suvel udmurtide eest võideldes.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kirjutab sotsiaalmeedias oma vastusest Stolitsale seoses Kaljulaidi otsusega saata küllakutse Vladimir Putinile.

“Kahtlemata on president sõltumatu valitsusest ja välisministrist ning teeb ise oma otsuseid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Välisminister Reinsalul on kahtlemata ka õigus, kui ta nimetab Venemaad agressoriks, sest faktid räägivad selget keelt: 1) Ukrainas jätkub sõjaline tegevus Venemaa osalusega, 2) Krimm on okupeeritud rikkudes rahvusevahelist õigust, 3) Gruusia alad on jätkuvalt okupeeritud, 4) Eesti alad Tartu rahulepingu alusel on okupeeritud.

Lisaks sellele on Venemaa ka sel aastal korduvalt eiranud näiteks Eesti Vabariigi okupeerimist ja nimetab jätkuvalt enda kuritegusid meie vabastamiseks.

President Kaljulaidi otsus kutsuda Vladimir Putin külla Eestisse tekitab ka mitmeid küsimusi. Kui Kaljulaid külastas Moskvat, siis ega teda väga aupaklikult ei kutsutud, vaid ta läks rohkem nagu ise end pakkudes. Seega küllakutse Putinile on isegi veidi humoorikas.

Suurim probleem minu jaoks on aga Kersti Kaljulaidi ebaprofessionaalsus ja oskamatus kujundada mõjusalt välispoliitikat. Kui meil oleks selge maailmavaate, selgroo, kogemustega ja vääriline president, siis vähemalt diskussiooni loomine naaberriigi liidriga polekski nii kehv mõte.

Kuid kui president ei kanna oma rolli välja ning tekitab sellega võib-olla pöördumatut riiklikku kahju, siis soov suhelda Putiniga võrdväärselt on pigem naeruväärne.”

Uute Uudiste toimetus lisab, et Putini kutsumine soome-ugri maailmakonverentsile on näkkusülitamine Venemaa soomeugrilastele, kes kannatavad suurveneliku ikke all – alles sel suvel põletas udmurdi aktivist Albert Razin enda protestiks Kremli poliitika vastu.

2 commentsOn Jaak Madison peab president Kaljulaidi küllakutset Putinile valeks ja isegi pisut naljakaks

 • Avatar

  Lp. Aare Kambla!
  “…olen teinud Eesti jaoks kõik..!???…isegi lahkusin Eestist …!! Ei tahtnud Eesti elu segada!!!”…
  Pühamüristus! Kui sellised ongi need riigi heaks “kõike tegijad”, siis jumal hoia Eestimaad!!!
  Kui perekonnast lahkub pereliige, öeldes, et ta on kõik pere jaoks teinud (?!!), siis vabandage väga, aga sellisel tuleks võttagi ära vanemlikud õigused!! ( Antud kontekstis siis kodakondsus).
  Mitte, et selline saaks suurustada “…ma siit kaugelt vaatan, et mu pereliikmed on ikka nõmedamad, kui ma arvasin… Ma ikka peaks neist loobuma – siis on kriips alla tõmmatud!”
  Mitte keegi ei taha oma perre tagasi nii ennasttäis ja hoolimatut pereliiget!!!
  Lihtsalt tülgastav on lugeda sellist eneseimetleja kommentaari!

 • Avatar
  Leo Viller

  “Maadevahetus ” toimus tõesti, aga niimoodi, et lehmakauplemise käigus oli kaks võimalust – kas Nõukogude Liidule läheb Soome ja Balti riikidest saavad ” rahvademokraatiamaad ” ( ehk midagi selletaolist ) või vastupidi. Läkski vastupidi, sest Soome avaldas 1939 – 1940. aastatel nõukogude agressorile sõjalist vastupanu

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused