Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison peab president Kaljulaidi küllakutset Putinile valeks ja isegi pisut naljakaks

-
19.10.2019
Venemaa põlisrahvaste aktivist Albert Razin hukkus udmurtide eest võideldes. Reformi- ja Keskerakond sülitasid täna tema mälestuse peale.
© Sotsiaalmeedia

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kirjutab sotsiaalmeedias oma vastusest Stolitsale seoses Kaljulaidi otsusega saata küllakutse Vladimir Putinile.

“Kahtlemata on president sõltumatu valitsusest ja välisministrist ning teeb ise oma otsuseid.

Välisminister Reinsalul on kahtlemata ka õigus, kui ta nimetab Venemaad agressoriks, sest faktid räägivad selget keelt: 1) Ukrainas jätkub sõjaline tegevus Venemaa osalusega, 2) Krimm on okupeeritud rikkudes rahvusevahelist õigust, 3) Gruusia alad on jätkuvalt okupeeritud, 4) Eesti alad Tartu rahulepingu alusel on okupeeritud.

Lisaks sellele on Venemaa ka sel aastal korduvalt eiranud näiteks Eesti Vabariigi okupeerimist ja nimetab jätkuvalt enda kuritegusid meie vabastamiseks.

President Kaljulaidi otsus kutsuda Vladimir Putin külla Eestisse tekitab ka mitmeid küsimusi. Kui Kaljulaid külastas Moskvat, siis ega teda väga aupaklikult ei kutsutud, vaid ta läks rohkem nagu ise end pakkudes. Seega küllakutse Putinile on isegi veidi humoorikas.

Suurim probleem minu jaoks on aga Kersti Kaljulaidi ebaprofessionaalsus ja oskamatus kujundada mõjusalt välispoliitikat. Kui meil oleks selge maailmavaate, selgroo, kogemustega ja vääriline president, siis vähemalt diskussiooni loomine naaberriigi liidriga polekski nii kehv mõte.

Kuid kui president ei kanna oma rolli välja ning tekitab sellega võib-olla pöördumatut riiklikku kahju, siis soov suhelda Putiniga võrdväärselt on pigem naeruväärne.”

Uute Uudiste toimetus lisab, et Putini kutsumine soome-ugri maailmakonverentsile on näkkusülitamine Venemaa soomeugrilastele, kes kannatavad suurveneliku ikke all – alles sel suvel põletas udmurdi aktivist Albert Razin enda protestiks Kremli poliitika vastu.