Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison: peaminister Ratase asemel peaks Peterburgi sõitma kultuuriminister

-
05.04.2017
Jaak Madison: peaminister Ratase asemel peaks Peterburgi sõitma kultuuriminister

Peaminister Jüri Ratas, vabariigi täitevvõimu kõrgeim esindaja ei peaks 8. aprillil Venemaale sõitma, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison.

„Venemaa on viimase 25 aasta jooksul järjekindlalt tagasi lükanud kõik Eesti-poolsed ettepanekud kõrgetasemelisteks kohtumistest kahe riigi esindajate vahel. Ka seekord ei ole Ratasel kavas ühtegi kõrgema taseme kohtumist,“ ütles Madison.

„Kas te kujutate ette, et Putin või Medvedjev tuleks mitteametlikult Eestisse tähistama 9. maid või muud Venemaa ajaloo olulist sündmust? Niikaua kui Kreml väldib kõrgetasemelist läbikäimist kahe riigi vahel, on peaministri Venemaa-visiit Eesti riigile alandav.“

Madisoni sõnul peab loomulikult hoidma ja edendama kultuurikontakte Peterburi Eesti kogukonnaga. „Antud juhul olekski kohasem saata Venemaale Eestit esindama kultuuriminister Indrek Saar.“

Peaminister Jüri Ratas ja riigisekretär Heiki Loot sõidavad 8. aprillil Peterburgi, kus osalevad Jaani kirikus tänujumalateenistusel ja kontserdil, millega tähistatakse 100 aasta möödumist eestlaste meeleavaldusest autonoomia toetuseks.

UU

Foto: Scanpix