Jaak Madison pole Euroopa Liidu kokkulepitud eelarvega rahul

Eesti,
©Uued Uudised
EKRE eurosaadik Jaak Madison Brüsselis.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) arvas, et enne sügist enam Brüsselise minema ei pea, siis ta eksis, sest täna  toimub erakorraline parlamendi istung, kus teemaks vaid üks punkt: möödunud nädalavahetusel Euroopa Ülemkogul kokkulepitud uus Euroopa Liidu pikaajaline eelarve ja 750 miljardi eurone hiigellaen.

Jaak Madison kirjutab Brüsselist: “Ma olen vaikselt lugenud ja süvitsi tutvunud siis kokkulepitus ja ausalt öeldes pole siin midagi rõõmustada. Kuigi föderalistid ei saanud kõike seda (veel), mida nad algul tahtsid (500 miljardit eurot laenuraha raisata otse laiali ja kehtestada mitmeid üleliidulisi makse), siis pika sammu nad ikkagi saavutasid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Milles nad siis kokku leppisid?

1) Euroopa Komisjon sai riikide liidrite kohtumisel rohelise tule 750 miljardi euro laenamiseks kõikide riikide nimel, millest 390 miljardit jagatakse otsetoetustena laiali (algse 500 miljardi asemel). Ülejäänud 360 miljardit laenatakse omakorda edasi liikmesriikidele. See tähendab täiesti uue olukorra tekkimist föderatsioonis, kus Euroopa Komisjon saab mandaadi võtta hiigellaenu meie kõikide riikide nimel. Kohutav.

2) Kuigi peaminister Ratas väitis, et üle Euroopa Liidulisi makse ei tule, siis siin ma viisakalt jään eriarvamusele. Võime maksu nimetada kuidas tahes, kuid nad leppisid kokku, et plastikumaks on tegelikult peidetud nüüd hoopis iga riigi Euroopa Liidu eelarvesse makstavasse osasse. Seega ametlikult pole küll kõlavat “üleliidulist maksu”, kuid kõik riigid peavad maksma üleliidulisse eelarvesse 80 senti iga mitte taaskasutusse mineva plastmassi kilo eest. Seega tegemist on täiesti uue maksuga, mis on arvestatud riikide Euroopa Liidu eelarvesse sissemakstava osa hulka.

Eriliselt kentsakas on näha ka paljude eestlaste keksimist ja rõõmustamist, et “vaadake kui palju me saame nüüd raha ja miljardeid”. Nalja teete? Me saame neid miljardeid selleks, et näiteks sulgeda oma iseseisev energiamajandus Ida-Virumaal. Me saame miljardeid, et täita mingit müstilist kliimakokkulepet, millel puudub igasugune loogiline põhjendus. Me saame miljardeid kellegi teise raha, et panna end sõltuvusse veelgi enam Euroopa Liidust.

Minu jaoks on see ikka košmaar, kui rumal saab inimkond olla. Me nagu enam ei mäletakski enam kõiki läbielatud majanduskrahhe ja hüperinflatsioone, milles on kannatanud kõige enam tavakodanikud, kes elavad palgapäevast palgapäevani. Massilise raha laenamisega ja selle lennukilt külvamisega me liigume sammhaaval täpselt sellise krahhi suunas.”

4 commentsOn Jaak Madison pole Euroopa Liidu kokkulepitud eelarvega rahul

 • Avatar

  Ainus, kes julgeb vastu hakata sellele lollile liberaalsele euroopale, teised saadikud mökud, marina naeratab kogu aeg kohtlaselt ja 60 000 kana valis teda.

  • Avatar

   Eks teised loodavad mingit nänni reetmise eest. Lauristin, Andresen, Säre, Semper ja teised juunikommunistid lootsid Eesti mahamüümise eest Stalinilt autasu, aga löödi maha või saadeti Siberisse. Sama juhtub ka meie tänaste Brüsseli ees koogutajatega, rahvas ei unusta ja reetmine saab karistatud.

 • Avatar

  Peab hakkama tegema kodutööd krooni taastamiseks, öirust loobumiseks ja lõpuks Estexitiks. Muidu maandub meil siin kõik ajaloo prügikasti.

  • Avatar
   Möödaminnes

   Kes praegustest poliitikutest (peale Madissoni, kuid üksi seda ära ei teeks) julgeks välja tulla ideega, luua Eesti Pank, mis oleks Eesti oma, ja kuulutada ta ülimuslikuks EKP suhtes ? Muide, kas ei ole see lühend irooniline – meid valitseb taas, nagu ka okupatsiooniajal, “EKP”.
   Eesti Panka ju ei ole – on Euroopa Keskpanga filiaal. Kes võiksid need siis olla, kes siin üldse Eesti krooni ideega midagi ette saaksid võtta?

   Pealegi, Eestil peale “iseseisvumist”, pole oma raha olnudki. Oli ainult nimi – kroon – valuuta ise oli saksa mark, mille sedelid olid teist värvi ja 8 korda odavama ostujõuga. Ja see Kallase poolt juhitud asutus ei olnud ka “Eesti Pank” – see oli valuutavahetuskontor… mis ei allunud Eesti valitsusele…ega ka kõrgeima võimu kandjale Eestis, eesti rahvale.

   Kui Eesti oleks EL-ist väljas, siis satuksime taas vene mõjualasse. Lihtsad vene inimesed on enamasti toredad, kuid vene valitsus ei ole kahjuks Eestile kunagi midagi head toonud.
   Estexit – kust tuleksid need tugeva närvikavaga eestimeelsed poliitikud, kes suudavad hakata neid aastatepikkusi “läbirääkimisi” pidama, samal ajal mitte liiga palju järele andes… ainult Madissonist on vähe. Norra ei kuulu ka EL-i (rahvas ei olnud referendumitel nõus)… kuid kui uurida seda lepingut EL-iga, siis näeb, et kuulub ikka küll, lihtsalt teistmoodi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused