Jaak Madison põlissoomlaste konverentsil: rahvuskultuur säilib vaid rahvusriigis!

Jaak MadisonJaak Madison

Rahvuskonservatiivide ülesanne nii Eestis kui ka Soomes peab olema rahvusriigi säilitamine, sest ainult nii on võimalik tagada oma kultuuri säilimine ja arendamine, ütles EKRE aseesimees Jaak Madison põlissoomlaste noorteühenduse sügiskonverentsil Soomes Pori linnas.

Soome rahvusliku erakonna noorte sügiskonverentsil, kus osalevad ka erakonna juhtliikmed ja presidendikandidaat 2018. aasta presidendivalimistel Laura Huhtasaari, külalisena kõne pidanud Madison ütles, et rahvust ei saa samastada kodakondsusega.

“Paljud vasakpoolsed on küll üritanud rahvuse mõistet hägustada, kuid rahvuslastena me teame, et see neil läbi ei lähe,” ütles Madison, lisades, et Euroopa Liidu praeguste arengute jätkudes on suurimaks väljakutseks rahvuste säilimine.

Samuti ütles Madison, et Soome on tõestanud kogu Euroopale, et ka iseseisvalt on võimalik üles ehitada väga tugev kaitsevõime ning sellest peaks eeskuju võtma ka Eesti.

“Soomel, Eestil, Lätil, Leedul ja Poolal on kõigil ühine mure kaitsevõime pärast ja meie ülesanne peab olema koostöö süvendamine. NATO liikmelisus on väga oluline Eestile, kuid sama oluline on ka ühise kaitsevõime arendamine naaberriikidega,” ütles Madison.

UU

Kommentaarid