Jaak Madison: president Kaljulaidi lubadus külastada piirilepingu ratifitseerimise korral Moskvat on võimu kuritarvitamine

Eesti,
©Scanpix
Urmas Paet ja Sergei Lavrov sõlmimas Eesti-Vene piirilepingut, millega Eesti loobuks vabatahtlikult 5,2% oma Tartu rahulepingu järgsest aladest

President Kersti Kaljulaidi lubadus kohtuda Moskvas Vladimir Putiniga juhul, kui Vene riigiduuma peaks Eesti piirileppe ratifitseerima, on võimu kuritarvitamine, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

„Presidendi valmisolek Moskva-visiidiks on ootamatu olukorras, kus Venemaa on alustanud sõda Gruusia ja Ukraina vastu. Sisuliselt saadab Kaljulaid kogu maailmale välja signaali, et Eesti on jätkuvalt nõus tehingute tegemisest riigiga, kes rikub järjekindlalt rahvusvahelist õigust,“ ütles Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tuletame meelde, et Riigikogu ei ole piirilepet ratifitseerinud. Selles olukorras puudub presidendil moraalne õigus Moskvale lubadusi jagada. Praeguse piirileppe heakskiitmisega loobuks Eesti vabatahtlikult ja igaveseks ajaks Tartu rahulepingu järgsetest Eesti aladest, mis praegu kuulvad de facto Venemaa koosseisu.“

Madisoni sõnul on kummastav, et olukorras, kus Venemaa okupeerib 5,2% Eesti Tartu rahuleppe järgsest territooriumist, ootab president Kaljulaid okupatsiooni seadustamist.

„President peaks olema institutsioon, mis seisab suveräänse riigi territooriumi kaitsel ja ei sõlmi tehinguid riigiga, kes okupeerib meie alasid ning meie liitlasriike,“ ütles Madison.

„President peaks tegema kõik selleks, et ei Eesti ega Venemaa piirileppe ratifitseerimise protsessiga edasi ei läheks. Töötada tuleb selles suunas, et Urmas Paeti ja Sergei Lavrovi vahel sõlmitud loovutuslik ja riigireeturlik piirileping tühistada.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused