Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaak Madison soovitas peaminister Jüri Ratasel Bilderbergi kohtumiselt naastes saladusloori kergitada

-
07.06.2018
Laadime sisu...

Kolmapäeval venis Riigikogu istung pikaks ja ühel momendil, kui jutuks tuli valitsemiskultuur, üllatas EKRE saadik Jaak Madison peaminister Jüri Ratast üsnagi ootamatu ja silmnähtavalt ebameeldiva küsimusega, milleks too valmis polnud.

Nimelt levis juba hommikust uudis, et Jüri Ratas on kutsutud kurikuulsa globalistliku seltskonna ehk Bilderbergi grupi selleaaastasele kohtumisele Itaalias Torinos. Teiste seas on kutse sinna saanud ka RB Rail AS-i tegevjuht Baiba Rubesa ja paljud inimesed viisid need kaks nime kokku, samuti on käimas arutelu selle üle, et miks Ratas sinna kutsuti – see seltskond nimelt ei tee viisakusžeste, vaid soovib külalistelt midagi.

Alljärgnevalt vahendavad Uued Uudised Jaak Madisoni küsimuse ja peaministri vastuse.

“Austatud peaminister! Ma jätkan teemaga valitsemiskultuurist. Kõigepealt suured õnnesoovid, te olete osutunud esimeseks Eesti valitsusjuhiks, kes on saanud kutse osaleda Bilderbergi grupi kohtumisel selle nädala lõpus. Kas teie arvates võiks valitsemiskultuuri üheks osaks teie jaoks olla see, et pärast annate te avalikkusele vähemalt põgusalt ülevaate ja tagasiside sellest, mis olid kohtumisel arutatud küsimused, põhimured ja teemad? Kuna kohtumisele on kutsutud ka Balti riikide loodud ühisettevõtte juht Rail Balticu projekti elluviimiseks Baiba Rubesa, siis kas üheks Bilderbergi grupi kohtumise teemaks võiks olla Rail Balticu rahastamise küsimus? Kas ei võiks uue valitsemiskultuuri osaks olla see, et te avate sealt veidi katteloori? Aitäh!” kõlas EKRE saadiku küsimus.

“Aitäh küsimuse eest! Nagu te õigesti ütlete, ei ei ole seal meie riigist esindajaid enne käinud ja ega me väga täpselt ei tea selle korralduste korda. Kui te küsite, et kas seal võiks arutada Rail Balticu tulevikustsenaariumi, siis ma vastan, et vaevalt. Seda ma ei usu, et see punkt pannakse seal lauale. Aitäh!” vastas peaminister Jüri Ratas.

Kes teab midagi Bilderbergi grupi kogunemiste taustast, see on kursis, et seal räägitust ei imbu kunagi midagi ei meediasse ega sealt avalikkuse ette. Ilmselt ei tulnud peaministril selline selgitus lihtsalt meelde või ta ei tahtnudki niimoodi vastata. Ja ega Jaak Madison seda keerutamisoskusega kuulsaks saanud peaministrilt vist oodanudki.

UU