Jaak Madison: Tarandi alkojoobe test oli politsei poolt täielik seaduserikkumine

Eesti,
©Raivo Tasso/Ekspress Meedia
Väga tõenäoliselt tulid Indrek Tarand ja Ivari Padar meeleavaldusele sellise laua äärest. Pilt on illustratiivne.

EKRE Riigikogu liige ja abipolitseinik Jaak Madison nendib, et provokaator Tarandi joobe testimisel rikuti sisuliselt kõiki reegleid, mida veel saab rikkuda.

“Jätkame valede paljastamisega ning loomulikult jätkuvalt Tarandi juhtumi teemal. Kõik ju on lugenud, kuidas meedias olid pealkirjad: Tarand polnud joobes, politsei kinnitab seda, ja mida kõike veel,” räägib Jaak Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Parlamendisaadik saatis Konservatiivse Rahvaerakonna nimel 1. detsembril teabenõude, kus olid küsimused Tarandi alkoholikontrolli osas, Tarandi isiku tuvastamise teemal ja palju muud, mis puudutab antud olukorrale reageerimist ja dokumenteerimist.

Reedel tuli politseilt vastus teabenõudele ja see tõestas, et politseil pole midagi ette näidata. “Tarandi alkoholijoovet olevat mõõdetud indikaatorvahendiga ja näit olevat olnud “Alkohol puudub”. See pole aga protokollitud ja sellest tulenevalt pole ühtegi dokumenti, mis seda kinnitaks. On vaid jutt. Indikaatorvahendi kasutamisel saab, õigemini teatud olukordades isegi peab koostama indikaatorvahendi kasutamise protokolli, kus ka mõõtetulemus välja toodud. Mitte midagi sellist aga pole,” räägib Jaak Madison.

Madison lisab politsei vastusele tuginedes, et Indrek Tarandi isik olevat tuvastatud “tema ütluste põhjal”. “Nalja teeme? Oma ütluste põhjal võin ma ka väita, et olen Kimi Räikkönen ja soovin alkoholijoovet kontrollida. Tarandi puhul aga pole teostatud isikusamasuse tuvastamist, millest tulenevalt pole kuskil isegi fikseeritud, et see “mittejoobes” isik oli Tarand,” selgitab ta.

Seega on uue sotsist siseministri Katri Raiki haldusalas Tarandiga seoses tehtud suur hulk teadlikke ja suunatud seadusrikkumisi, millel on ilmselt ka ministri enda õnnistus, sest Raik viibis Tarandi seadusrikkumise hetkel sündmuskohal EKRE-le vastandunud poliitilise seltskonna ridades. Selline minister peab viivitamatult ametist lahkuma!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused