Jaak Madison: viisavabadus Ukrainaga võib avada tagaukse Eesti venestamisele

Rubriik Eesti On
- Updated

Viisavabaduse andmine Ukrainale võib küll olla suuremeelne žest riigi integreerimisel Läänega, ent võib halvimal juhul avada tagaukse Eesti venestamisele, ütleb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni liige Jaak Madison.

„Praeguseks on saavutatud põhimõtteline kokkulepe EL-i parlamendi ja liikmesriikide vahel, et Gruusia ja Ukraina kodanikud saaksid viisavabalt Euroopas reisida juba lähikuudel. Pole kahtlust, et Eesti huvides on Ukrainat igakülgselt toetada, aga me ei tohi unustada, et riigis käib endiselt sõda ja lokkab korruptsioon,“ ütleb Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ennatlik viisavabaduse andmine võib tähendada esiteks julgeolekuriski kogu Euroopale, sest võimalik põgenikelaine paneb rändekriisist räsitud Euroopa õlule veelgi suurema koorma. Peamine oht Eestile seisneb selles, et suur osa potentsiaalsetest põgenikest on Ukraina venelased, keda tõmbab omakeelne kogukond Balti riikides.“

Tulemuseks oleks Madisoni sõnul vene kogukonna ja vene keele positsiooni tugevnemine Eestis. „Tallinnas, kus eestlasi on praegu 55%, on lihtne muutuda vähemusrahvaks. Selliste arengute pärast oleks põhjust rõõmustada ainult Kremlil.“

Madison möönab, et Saksamaa ja Prantsusmaa nõudmisel on viisavabaduse tingimuseks võimalus see negatiivsete järelmõjude korral ajutiselt peatada. „Ent Eesti peaks seadma esikohale oma riigi huvid ning viisavabadust mitte veel heaks kiitma. Meie tuleviku seisukohast oleks viisavabadus Ukrainaga ohtlik eksperiment.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused