Jaak Madisoni Krimmi eestlaste toetamiskampaania arvele on jõudnud umbes pool katuserahast

Eestlased KrimmisEestlased Krimmis

Abivalmis inimesed on annetanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimehe Jaak Madisoni arvele ligi 1000 eurot Krimmi eestlaste maja ehk Eesti Tare katuse taastamiseks.

Pühapäevastel andmetel oli kontole jõudnud 970 eurot ja Jaak Madison loodab, et mai lõpuks või juuni alguseks kasvab see summa paari tuhande euroni. “Usun, et mõne tuhandega saab katuse remonditud ja heal juhul ka uue elektrisüsteemi majja sisse. Ma euro täpsusega ei tea, palju läheb maksma katuse materjal ja alusmaterjal. Võimalik, et tuleb ka sarikaid vahetada,” kirjeldas ta BNS-ile tööde mahtu.

Madisoni sõnul on tema plaan külastada Krimmi jätkuvalt jõus ja kuna ta kavatseb seda teha Ukraina teadmisel ja loal, siis on ta ühendust võtnud Eesti saatkonnaga Kiievis. “Usun, et Ukraina võimud on koostööaltid ja nad pole sellele vastu, et Eesti riik tunneb läbi saadikute huvi Eesti kogukondade vastu, ja nad annavad mulle loa, et minna Krimmi läbi Ukraina,” lisas Jaak Madison.

Kranodarka eestlased on pärast Krimmi okupeerimist jäänud ajaloolise kodumaa ja Eesti riigi abita, sest mitmed valitsuspoliitikud näevad nende abistamist okupatsiooni tunnustamisena. Kuigi Jaak Madison võtab seda ettevõtmist erainitsiatiivina, mille eesmärgiks on aidata kaasa Krimmi eesti kogukonna säilimisele ka ilmselt pikaajaliseks veniva okupatsiooni tingimustes, on poliitilised oponendid tema abistamissoovis näinud kõikvõimalikke absurdseid põhjusi alates Kremli toetamisest kuni vene häälte püüdmiseni eelseisvatel Riigikogu valimistel.

Kommentaarid