Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Valge: Eesti parlamendist on järele jäänud ainult fassaad

-
21.11.2023
Jaak Valge rahvastikuprogrammi esitlusel.
© UU

Teisipäeval Riigikogus toimunud eelarve-teemalisel arutelul nentis EKRE saadik Jaak Valge, et juhatuse juttudest hoolimata seal enam debatte ei toimu.

“Lugupeetud eelmise istungi juhataja Toomas Kivimägi rääkis siin püüdlemisest sisuka debati poole. Ja mina arvan – ja ma olen nõus ka sellest pikemalt rääkima mõni teine kord –, et vaadake, neid sarimonolooge ei ole mitte mingit põhjust debatiks pidada. Debatil on tulemused, mingid muutused, eelnõude korrigeerimised või midagi taolist. Praegusel juhul Riigikogu kõnedel tulemusi ei ole. Puuduvad. Kõik on ette ära otsustatud.

See on probleem ja loomulikult mitte selle istungi probleem, vaid hoopis laiem probleem. Parlamendi ja parlamentarismi allakäik Eestis algas juba palju varem ja praeguseks on parlamendist järele jäänud ainult fassaad. Ma loodan, et mul kunagi tulevikus tekib see võimalus sellest ka pikemalt ja põhjalikumalt rääkida. Aga ma tõesti soovitaksin, et kui vähegi huvi on, võtke saja aasta taguseid Riigikogu protokollid ja lugege neid. Te veendute, et vaat siis oli parlamendi töö sisuline. Praegu ta seda ei ole.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid