Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jaanalinnu õudusunenägu: Eestis heroiseeriti lõppeval aastal natsismi 595 korda, vene elanikkond oigab

-
23.12.2021
Kak prekrasen etot mir, posmotri!

Hetkel kõneleb Moskvas oma iga-aastasel pressikonverentsil Venemaa president Vladimir Putin. Eile aga esitleti Venemaa föderaalse riikliku unitaarse ettevõtte „MIA Rossija segodnja“ pressikeskuses Moskva inimõiguste büroo ettekannet „Venemaa Föderatsiooni kodanike ja kaasmaalaste õiguste rikkumine raja taga 2021. aastal“. Selle sisu järgi otsustades elavad Venemaa alamad Eestis pidevalt alandatuna, diskrimineerituna ja ebainimlikes tingimustes.

Rahvusvaheline infoagentuur „Venemaa täna“ oli loodud Vladimir Putini isikliku ukaasiga, peadirektoriks määratud kurikuulus Dmitri Kiseljov ja peatoimetajaks mitte vähem odioosne Margarita Simonjan. Ettekande presenteerimine, nagu ka Eestis tegutsevate kremliitide, sealhulgas Tallinna aukodaniku ja teenelise keskerakondlase Aleksei Semjonovi esinemine ÜRO Julgeoleku samateemalisel istungil, on hästi ajastatud Venemaa poolt esitatud sisuliselt ultimaatumiga NATO-le ja faktiliselt loob ettekäänet et „kaitsta“ Eestis ja ka teistes Balti riikides „represseeritavaid kaasmaalasi“.

Moskvas esitletud ettekande autorid rõhutavad „repressiivse aktiivsuse kasvu Baltimaades elavate vene kaasmaalaste suhtes“ (Eestis õõnestustegutseva „Sputniku“ tsitaat) ja toovad näiteks Sergei Seredenko kriminaalasja. Meest nimetatakse „inimõiguslaseks“ ja „vene ombudsmaniks“, kes kaitseb venekeelset haridust ja „kaitseb selle riigi natsismist vabastamise lahingutes langenud Punaarmee nõukogude sõduritele püstitatud mälestusmärke.“

Ka selles ettekandes figureerib grupeeringu „Vene kool Eestis“ üks peaaktiviste Alissa Blintsova, kes väidab, et Narvas on üle 80 % koolilastest vene päritolu, „kuid tehakse kõik selleks, et sulgeda vene koolid ja et jääksid alles ainult eesti koolid.“ Kusjuures vene Postimees avaldas 08. detsembril Tallinna Läänemere gümnaasiumi direktori Deniss Presnetsovi artikli „Selline plaan on olemas – teha ots peale vene koolidele“ („Преснецов: есть такой план – добить русские школы“). Presnetsov on keskerakondlasest Tallinna linnavolikogu kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees.

Eriline rõhk ettekandes on pandud väidetavale „natsismi heroiseerimisele“ Eestis, kui „Suures isamaasõjas Hitleri Saksamaa poolel sõdinuid natsionaalsetest kaadritest (ehk eestlastest – I.M.) tehakse kangelased. Ettekandes nimetatakse viitega Venemaa välisministeeriumi andmetele 595 „natsismi heroiseerimise juhtumit“, mis räägib tõenäoliselt mingist sooduskampaaniast – ilmselt taheti kirjutada üle 600, kuid nii on kergem see hiina rämpskaup maha müüa. Kusjuures tegemist on ka ajaloolises mõttes valega: eestlased ei osalenud kellegi Suures Isamaasõjas, eestlaste isamaa oli, on ja jääb Eesti ning Eesti riik ei ole sõdinud ei Saksamaa ega Venemaa vastu, vaid oli mõlema poolt vaheldumisi okupeeritud.

„Kogu Eesti territooriumil avatakse mälestusmärke „metsavendadele“, keda kujutatakse „vabadusvõitlejatena“. SS-laste ja „metsavendade“ (tavaliselt on nad ühed ja samad inimesed) „kangelastegude“ ülistamisele on rajatud Eesti kaitsejõudude ja „Kaitseliidu“ rahvamaleva „patriootlik kasvatus“… Samas nimetatakse kaitsepolitsei (KaPo) 2021. aastal avaldatud aruandes Eesti suhtes vaenulikuks tegevuseks natsismi üle saavutatud Võidupäeva tähistamist vene kooliõpilaste poolt. Regulaarselt toimuvad Eesti vabastamisel natsistidest langenud nõukogude sõduritele püstitatud veel demonteerimata ausammaste rüvetamised,“ öeldakse Moskva inimõiguste büroo ettekandes. Samas kui Venemaal üle päeva urineeritakse sellistele mälestusmärkidele, rüvetatakse, kustutatakse „igavest tuld“ õllega, praetakse sellel viinereid ja mune, lõhutakse jne.

Venemaa propaganda on niivõrd agressiivne, laimav ja räuskav, et isegi Saksamaa tõusis lõpuks alandatud olekust jalgadele ja keelas äsja avatud saksakeelse RT (Russia Today) satelliitülekanded, nagu tegi seda ka YouTube. Tänases NTV otse-saates „Mesto vstretši“ oli selle ümber palju kisa, nii et seal viibinud saksa ajakirjanik jõudis ainult öelda, et RT kanal hakkas täiesti jultunult kallutama ja agiteerima Saksamaal elavaid „vene kaasmaalasi“, keda on seal üle seitsme ja poole miljoni – ja siis algas selline kisa stuudios, et edaspidisest tekstist ei olnud võimalik aru saada.

Loomulikult ei ole eesti meedia pea liiva sisse peitnud jaanalind, et ei informeeri rahvast sellest, kui agressiivne on Eesti ja eestlaste vastu suunatud šovinistidest estofoobide internatsionaali tegevus. Liiva alla surutakse hoopis eestlastest lugejate ja vaatajate päid, samas kui vene keeles levitatakse seda kohapeal üsna laialdaselt.

Mõni ime siis, et läbikukkunud valitsus püsib ja koalitsioonierakondade reiting paraneb.

Ivan Makarov