Järjekordne “kirves” tarbija kuklasse: Elektrilevi tõstab 1. detsembrist võrgutasu 2 protsenti

Eesti,
©Uued Uudised
Elektrist on saanud luksuskaup. Pilt on illustratiivne.

Eesti Energia lõikab hiigelkasumeid, hinnatõusud vaesestavad rahvast, kuid toovad maksulisa riigile ja ikka veel pole sellest küll.

Konkurentsiamet kinnitas Elektrilevi võrguteenuse hinna 2-protsendise tõusu alates 1. detsembrist, ettevõtte sõnul on võrgutasu muudatus vajalik, et katta kaoelektri ostmisega kaasnevaid kulusid.

“Elektrivõrk vajab igapäevaseks toimimiseks elektrit ja see kulu on Elektrilevi jaoks sel aastal kasvanud ligi 2,5 korda. 2022. aastal on Elektrilevi jaoks järskude elektri hinnatõusude tõttu elektrikulu kasvanud tänaseks juba enam kui 14 miljoni euro võrra. Võrgutasu tõus on hädavajalik, et tagada kaoelektri ostukuludeks vajalikud vahendid ning samal ajal tagada järjepidevalt võrgu hooldamine ja arendamine,” kommenteeris Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm pressiteates tõusu põhjust.

Härma sõnul ületavad praegu Elektrilevi poolt tehtavad investeeringud võrku võrgutasudest saadavat tulu, mis ei ole jätkusuutlik. “Oleme võrku liitnud rekordarv mikrotootjaid, aga soovijate arv ületab endiselt võrgu võimekuse piire,” lisas ta.

1. detsembrist kehtima hakkava hinnakirjaga saab tutvuda Elektrilevi kodulehel. Võrgutasu tõus on kõikidele klientidele ühetaoline.

Viimati tõstis Elektrilevi võrgutasu tänavu 1. juunil 10 protsendi võrra.

Elekter läheb tõesti kullahinda ja on luksuskaubaks muutunud. (BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused