Järjekordne Riigikogu tööpäev tõestas – Reformierakond on eesmärgiks võtnud riikluse ummikusse jooksutamise

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Intriigid möllavad.

Reformierakond on enda võitlustaktikaks valinud tuima amokijooksu koos pea peksmisega vastu seina – teisiti ei saa kirjeldada nende destruktiivset käitumist.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni liikmed andsid parlamendi esmaspäevasel istungil uuesti sisse Venemaa mõjutustegevuse teemalise arupärimise, mida riigikogu esimees Henn Põlluaas keeldus siseminister Mart Helmele edastamast, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“EKRE on nüüd asunud takistama Venemaa mõjutustegevuse piiramise teemal aru pärimist siseminister Mart Helmelt. Spiiker Henn Põlluaas teatas ootamatult, et keeldub oma parteilisele ülemusele Mart Helmele riigikogu ametlikku arupärimist edastamast, justkui ei oleks julgeoleku teemad siseministri vastutada. Mida karta on? Puudutasime õrna kohta?” küsis arupärimise üle andnud Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus.

Ta väitis, et 27 saadikut küsivad, mida sisulist on siseminister ette võtmas, et Vene mõjutustegevust ja Kremli propagandakanalitesse raha suunamist Eestis piirata ning millised on siseministeeriumi poolt plaanitavad seadusemuudatused.

Möödunud kolmapäevases valitsuse infotunnis küsis Reformierakond juba seda küsimust siseministrilt peaministri ülesannetes Mart Helmelt. Stenogramm ütleb (muutmata kujul) järgmist.

Erkki Keldo
“Aitäh, hea siseminister peaministri ülesannetes! Eestis on praegu absurdne olukord, kus julgeolekuasutused peavad võitlust vaenuliku mõjutustegevuse osaks olevate kanalitega, samas kui Eesti suurimas omavalitsuses, pealinnas Tallinnas maksumaksjate raha eest suunatakse raha nendesamade rahastamiseks ja propaganda edastamiseks. Aasta tagasi valmis Riigikogu väliskomisjonil raport, mis juhtis muu hulgas tähelepanu vaenulike telekanalite kasutamisele Eestis. Samale probleemile on aastaid viidanud ka Eesti kaitsepolitsei ning mitmed eksperdid. PBK puhul on tegu telekanaliga, mis on oluliseks osaks Kremli suunatud info- ja mõjutuskampaaniates ning mis läbi valede levitamise ja teadlike inforünnakutega teenivad laiemalt Kremli huve. Mida teeb aga keskerakondlik linnavalitsus? Eelmisel aastal oli Tallinna toetus saadete ostmiseks PBK-s ca 540 000 eurot. Sel aastal kasvas see toetus aga lausa järsult, 715 000 euroni. Sellest ka mul küsimus. Kuidas teie siseministrina hindate Tallinna linna ja keskerakondlasest linnapea Mihhail Kõlvarti tegevust ning kuidas see mõjutab Eesti riigi julgeolekut? Samamoodi, kuidas me paistame oma liitlastele võitluses Vene propaganda vastu, kui meie enda pealinnas linnavalitsus nendeltsamadelt saadetelt ja kanalitelt teenust tellib? Aitäh!”

Siseminister vastas nii Erki Keldole kui ka lisaküsimusi esitanud Urmas Kruusele, et siseminister ei saa ühele omavalitsusele dikteerida, kuidas too oma raha kasutab, ja kui vastavad julgeolekuorganid on tuvastanud vettpidavalt Eesti julgeolekuohu nende konkreetsete kanalite puhul, siis saab rääkida ka edaspidistest vastusammudest.

EKRE minister on juba ammendava vastuse andnud, Reformierakond aga jätkab tuimalt siseministri pommitamist, et sundida teda tegelema asjadega, mis ei kuulu suuresti tema pädevusse. Eesmärk on üheselt selge – segada intriigitsemistega valitsuse normaalset tööd.

6 commentsOn Järjekordne Riigikogu tööpäev tõestas – Reformierakond on eesmärgiks võtnud riikluse ummikusse jooksutamise

 • Avatar

  “Vene propagandast” on teadlikult tehtud läänes tont. Kõik sotsid ja libademokraadid karjuvad valimiskaotuse järel, et vene trollid on süüdi jne, vene trolliks muidugi tituleeritakse kõik, kes ei lähe kaasa “progressiivsete euroopa väärtustega”. Miks me ei räägi marksistlikust vasakpropagandast mida levitab meie enda peavool koos lääne meediamasinaga!?

 • Avatar

  Mitte, et ma arvaks, et need Venemaa kanalid oleksid mingid erilised “valged, nunnud ja karvased” aga äkki alustaks ikka kodumaalt.
  Eestis edastavad kohalikud kanalid on täis samasugust saasta – ainult keel on erinev.
  Aga jahh Tallinn – enamus elanikest on vene keelsed – seega Kõlvart täidab sootsiumi tellimust ja ole sa EKRE või mis partei iganes mõla kohta pole.
  See ongi demokraatia oma täies õitsengus ja kuni selle hetkeni kui antud kenalitest ei kutsuta otse ülesse vägivaldselt riigi korda vahetama
  siis pole nagu eriti teha ka midagi.
  Ainukene advekaatne samm on kui läbi mingi ime Eesti riik kasvatab oma munadele karvad ja vähemalt ETV ja ERR hakkavad edastama RAHVUSLIKKU SISU.
  Mis oleks ka samas vabad poliitilisest propagandast siis ehk võiks midagi teha – mingi aja pärast kui raha mentaalne tase on parananud.
  Hetkel aga käib mõlemal pool barrikaade asendustegevus ja “kassi moodi ümber palava pudru jooksmine” sest PROBLEEMI OLEMUST JA PÕHJUST ei taha keegi puutuda.
  Aga OLEMUS on selles, et TV-st (kas Eesti või Vene rääkimata Soomest ja muust) tuleb rahvuslikus aspektist destruktiivne propaganda söögi alla ja peale.
  JA PÕHJUS on selles, et meie maailma vailtseb panganduslik oligarhia ja KÕIK see raha on kitsa ringi isikute kontrolli all.
  Ja asi EI MUUTU paremu poole enne seda hetke kui Eesti Riik riigistab erafirma nimega Eesti Pank ja hakkab ISE raha välja andma.

 • Avatar

  Vaata Toomas – oravatele ei ole kasulik kui nad saavad õigest kohast vastuse, mida nad tegelikult teavad unepealt niigi. Neid huvitab see et saaks kuidagi EKRE’t mustata, sellest siis ka lollilt tuimad küsimused.
  Küstakse ju mitte sisu, vaid vormi pärast – nagu sm. kkallas meile (ühes teises asjas) selgitas. Neil on vaja näidata et halvas vormis on süüdi EKRE, mitte keskerakondlased – kellest tahestahtmata võidakse oodata valitsuspartnerit juhul kui õnnestuks praegune maha murda.

 • Avatar

  Eks esitage arrupärimine herr kõlvartile ja tallinna linnavalitsusele .Valest kohast pärite aru kõlupeadest oravanärakad.

 • Avatar

  Kui seltsimees ligi ei saa aru eesti keelest siis võtku omale tõlk või kui ei taha seda tööd teha (seoses pideva vingus näoga võib seda oletada) siis ega see töö ei ole kohustuslik.
  Ja kes oskab mulle öelda, kus pentuse kabinet asub. Seoses autorollo kohtuasjaga sain ma teada, et see kabinet on alati valla, seal on laual alati arvuti, panga konto andmed ja sisselogimiseks kogu vajalik atribuutika. Pentus ise ei pidavat pahandama kui keegi tema arvelt mõned tuhanded tuima näoga roti laseb.

 • Avatar

  Järgmisema kannab kõlvart kogu talina raha venemaa eelarvesse ja kobiseda pole kellelgi.Lollidemaal on huvitav elada.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused