Johan Bäckman ja Florian Hartleb – ühe tagumiku kaks kannikat

Eesti,
- Updated
©Svetlana Zaitseva/Õhtuleht
Florian Hartlebi vaimne isa Eesti-vastasuses Johan Bäckman (vasakul). Teine on Vladimir Iljasevitš.

Kui välismaalastest provokaatorid levitavad ühe iseseisva riigi suhtes väärinfot või kallutatud seisukohti, on nad sellele maale tõsine julgeolekuoht.

Uued Uudised võtsid võrdluseks ette Soomes elava Eesti-vaenuliku tegelase Erkki Johan Bäckmani, kes on saanud Eestisse sissesõidukeelu, ja punaprofessori Florian Hartlebi, kelle tegevust võrreldes on kokkusattumised hämmastavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Wikipedia kirjutab: “Johan Bäckman on esinenud avalikult Eesti-vaenulike üleskutsetega, süüdistanud küüditamise hukkamõistjaid ajaloo võltsimises ning õigustanud varjamatult Nõukogude repressioone. Bäckman on teinud koostööd rühmitustega Naši ja Öine vahtkond. Bäckman kuulub Petri Krohni, Leena Hietaneni jt kõrval Eesti-vastasesse rühmitusse Soome Antifašistlik Komitee, mida on nimetatud neostalinistlikuks ja mis levitab ideid, nagu oleks Eesti “fašistlik apartheidirežiim”.

Septembris 2008 kirjutasid 13 eesti ja soome haritlast Helsingi ülikoolile pöördumise, milles esitati ülikoolile järgmised küsimused: “Kuidas on võimalik, et Helsingi ülikool aktsepteerib olukorda, et Venemaa ja Eesti poliitikat puudutavaid loenguid annab Eesti ajaloo ja tänapäeva kohta tõele mittevastavat ja vaenulikku propagandat levitav isik? Kas ülikoolis õpetavatelt inimestelt eeldatakse faktide tunnustamist? Kas ülikool kavatseb võtta dotsendi väljaütlemiste suhtes seisukoha?”

Objektiiv omakorda vahendab: “Lapsevankri skandaali sattunud Eesti 200 liige Florian Hartleb väitis Saksa meediaväljaandele Deutsche Welle antud intervjuus, et  valimistel ligi 18-protsendilise valijate toetuse pälvinud ning oma esindatust riigikogus ligi kolm korda kasvatanud EKRE näol on tegemist radikaalse paremäärmusliku erakonnaga, mis kütab üles põhjendamatut pagulashirmu. DW hinnangul on EKRE edu taga aga rassismi suur kasv Eestis.

EKRE kasvanud populaarsuse põhjustest rääkides väidab Hartleb, et EKRE mobiliseerib oma valijaid “traditsiooniliste väärtustega (nt kooseluseaduse vastasusega) ja hirmutamistega.”

Kuigi Bäckman kasutab Kremli-meelset retoorikat ja Hartleb vasakliberaalset, on kahel mehel ühine üks – põlgus Eesti riigi ja rahva vastu. Miks nad muidu Eestist välismaal negatiivse pildi loovad?

Vaja oleks üle vaadata, kas Eesti ülikoolid ikka vajavad sellist võõrideoloogiate levitajat nagu Hartleb, ja teha temaga samamoodi, nagu varem käituti Bäckmaniga – kuulutada ta persona non grata`ks.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused