Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Johanna-Maria Lehtme on juuni algusest alates kadunud

-
03.01.2024
Johanna-Maria Lehtme

Projektipartei Eesti 200 riigikokku vedanud ning Eesti rahva usalduse murdnud Slava Ukraina ninanaine Johanna-Maria Lehtme on pärast häbiga riigikogust lahkumist nii kadunud, et isegi Eesti Ekspress ei leia teda üles.

Küll aga möllab edasi Eestist pärit kaubikuid Ukrainasse vahendada tema partner Hennadi Vaskiv . Uurimisest pole suurt midagi kuulda.

Riigikogu valimistel üle 5000 kergeuskliku hääle kogunud Lehtme teatas riigikogust lahkumisest 19. mail, kui paljastati Slava Ukraini afäärid annetustega.

Ekspress kirjutab, et Slava Ukraini revisjoniaegne nõukogu juht Kristo Tohver sai Lehtmega viimati ühendust kevadel. Ka Slava uus juht Anu Viltrop pole Lehtmet näinud ega temaga kontakti saanud. Lehtme kätte jäänud Slavale kuuluva sülearvuti tõi organisatsioonile tagasi Lehtme ema.

Revisjonikomisjoni täpsustavale küsimusele juuni alguses Lehtme enam ei vastanud. Viimaseks päevaks, kui temaga kontakti saadi, jäi 6. juuni.

„Tema viimase poole aasta tegemiste kohta on vaid kuulujutud. Keegi pole Lehtmega vahetult kokku puutunud või kui on, ei soovita seda avalikult kinnitada,“ kirjutab nädalaleht. Artikli juures on maikuust pärit foto Tallinna lennujaamas, kus Lehtme läheb Varssavile suunduvale lennukile.

 

EKRE juhatuse liikme Mati Kuklase kommentaar:

Kus on Johanna-Maria Lehtme? Pärast miljonite heausksete annetajate raha omastamist saab ju maailmas vabalt ringi uidata ja ega politsei ega prokuratuur tema vastu ju ka huvi ei tunne. Kindlasti panustas ta tugevalt Eesti 200 valimistulemusse (5251 häält). Liberaalid väidavad, et Johanna loobus ju riigikogu kohast ja kõik on justkui hästi. Tegelikult peaks ka tühistama temale antud hääled, millega 200-lised kaotaks kohe kaks või kolm kohta, aga ei. Kuritegelikult saadud häälte najal peesitavad sm kahesajatajad riigikogus edasi ja teevad hävitustööd eesti rahva keele, kultuuri ja traditsioonide kallal, lasevad põhja majandust, tõstavad makse ja hindu jne. Aga kujutage ette kui sama asjaga oleks hakkama saanud keegi EKRE esinumbritest. Või kui lapspornoga oleks tuntud reformierakondlase asemel mõni EKRE liige tegelenud. Või Kaja Kallase poolt Putini sõjamasina finantseerimine. Kõik see oli KAPO-l teada juba enne valimisi aga vaikiti. Selle asemel süüdistati EKRE-t täiesti alusetult koostöös Prigoziniga.”

 

Loe siit:

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120258981/show-must-go-on-lehtme-on-haihtunud-slava-ukraini-skandaali-teine-peategelane-toimetab-hooga-edasi