Jõuluvana tõi EKRE-le pidamismääret, et nende populaarsuse kasv kuidagi pidama saada

Rubriik Eesti On
- Updated
©Tiina Kõrtsini/Õhtuleht
Pilt Jõuluvanast on küll mullune, aga ega ta siis aastaga muutunud ole!

Neljapäeval külastasid Riigikogu ja EKRE fraktsiooni paljud külalised, sealhulgas ka Jõuluvana.

EKRE fraktsiooni poolt läks Jõuluvanale luuletust lugema Mart Helme. Kallistamisest ja musitamisest midagi välja ei tulnud, sest Mart Helme sõnul kitkub ta eelmisest korrast siiani karvu suust, ning Jõuluvana nentis: “Ega neid inimesi, kes sinuga musitada julgevad, jääb järjest vähemaks!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi teatas Mart Helme, et tal on mitu sõnumit. “Kõigepealt on mul sõnum, et ma ei ole alati olnud selline kalestunud poliitikunäru, kellel höövliga ka enam laaste seljast kätte ei saa. Kunagi ma olin selline hellahingeline noor mees ja kirjutasin luuletusi. Ja ma mõtlesin, et loeks sulle ühe luuletuse, mis ei ole üldse naljaluuletus ja mida ma noore mehena, kui ma olin sellises maailmavalus – nüüd mul maailmavalu enam ei ole – kirja panin,” rääkis ta.

“Selle luuletuse nimi on “Pilvede karjus”. Ma mõtlesin, et põhjuseks, miks ma selle sulle esitan, on see, et sul on kindlasti kogu aeg probleem aadressidega. Neid on raske leida. Ja siis ma mõtlesin, et siin ma loen sulle luuletuse, mis võib-olla sind natukene aitab. Ja luuletus kõlab niimoodi”:

Eksleja koduteel,
pilvede karjus,
rändaja tuulde,
mõtete taga
sul kuskil on varjus
loits, mida kobavad huuled.
Loits, mida vajad,
milleta sina
iial ei arva ära,
kus selle suure maailma sinas
terendab sinu värav.

Mart Helme andis Jõuluvanale järgmiseks aastaks ka mõned tellimused ette: “Eks sa ise mõtled järele, kuidas sa neid lahendad. Üks on see: palun tee nii, et (R)ratas muutuks kandiliseks! Palun tee nii, et (K)kallaste vahel voolaks unustuse jõgi. Palun tee nii, et Jevgeni Ossinovskist saaks Rosa Luxemburg. Sellised väikesed tagasihoidlikud soovid.”

Jõuluvana kahtles selles, kas ta selliseid asju ikka ära teha suudab ja lubas vaadata ka seda, mida tema ise Mart Helmega järgmisel aastal teeb. Seejärel läks kingituste jaotamiseks. “Ivo Rull on kirjutanud ühe sellise väga toreda raamatu. Sa ju kohtad populismi meie ümber väga palju,” rääkis Jõuluvana raamatut ulatades. Mart Helme andis vastuseks: “Absoluutselt, siin saalis iga päev!”

Edasi selgus, et Jõuluvana on koos päkapikkudega ostnud palju Donald Trumpi märke, ja veel muudki. “Näed, teie populaarsus läheb väga hästi ülesmäge. See on selline pidamismääre, seda saate panna, muidu varsti on teil 40% toetust, siis on 120 ja nii palju raha Eestil ei ole, et nii palju rahvasaadikuid on korraga,” tutvustas Jõuluvana kingitusi.

Viimase kingituse oli Jõulumees juba aegsasti saali toonud ja selleks oli 24-kilone sangpomm, et jalad maas püsiksid. Jõuluvana soovitas Mart Helmel kingitust kogu aeg taskus hoida ja kui EKRE saab järgmises koosseisus 24 saadikut, siis lubas ta ka teise tuua, kuigi Mart oleks seda juba kolmekuningapäevaks soovinud. EKRE esimees hoidis sangpommi kogu aeg käe otsas ja nüüdseks on see jõudnud Riigikogu spordisaali.

Järgmisena võttis Jõuluvana ette sotsid ja esimeseks kingituseks neile oli mikrofon, et nad edaspidi seda teiste käest ära rabama ei peaks.

Jõuluvana kostüümi oli endale selga tõmmanud Rohke Debelakk ehk Gaute Kivistik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused