Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

JUBA SEL PÜHAPÄEVAL! Vaba Rahva Laul tähistab Eesti taasiseseisvumise aastapäeva

-
16.08.2018
Vaba Rahva Laul
© UU

Kõik rahvusmeelsed ja laululembesed inimesed on kutsutud seitsmendale isamaalisele laulupeole Vaba Rahva Laul, kus suure ühislaulmisega tähistatakse Eesti 27. taasiseseivumispäeva. Vaba Rahva Laul toimub sel pühapäeval, 19. augustil algusega kell 18 Eestimaa südames, ajaloolisel Paide Vallimäel.

Lisaks suurele ühendkoorile (üle 1600 koorilaulja üle Eesti ja kaugemalt) laulavad meile ja meiega tuntud lauljad Jassi Zahharov, Siiri Sisask, Koit Toome, Nele-Liis Vaiksoo, Boris Lehtlaan, Oliver Leppik ja Renate. Lauljaid saadab Urmas Lattikase bänd.

Laulupeolisi rõõmustavad vahvate tantsudega ka Paide tuntud rahvatantsijad. Laulupidu juhib Veikko Täär.

Vaba Rahva Laulu traditsiooni algataja ja korraldaja Ülo Kannisto ütleb, et 20. augusti hilisõhtul 1991. aastal Eesti Ülemnõukogus vastu võetud otsus Eesti taasiseseisvumisest oli tol hetkel ainuvõimalik ja õige ning võimaldas meil edasi areneda hoopis teistes tingimustes.

„Selle 27 aasta jooksul ametis olnud valitsused on teinud nii häid kui ka kaheldava väärtusega otsuseid, aga riik on kõigele vaatamata edasi arenenud,” tõdeb Kannisto. „Täna oleme teelahkmel: kuidas minna edasi nii, et meie riik ja rahvas jääks püsima ja areneks edasi? Kuidas areneb edasi meie emakeel? Kuidas suureneb eestlaste osakaal kogu rahvastikus? Kuidas vältida suuri kaevandusi, et meil säiliks puhas loodus ja rikkalikud põhjavee varud? Kuidas saavutada see, et eriti tähtsate asjade üle otsustamisel arvestataks rahva enamuse arvamusega?”

Kannisto usub, et kooslaulmisega saame kõik jälle natuke paremateks inimesteks. Ta soovitab peole kaasa võtta ka rahvuslipud.

Laulupeo pilet maksab Piletilevist ostes 12 eurot, kolm päeva enne kontserti 14 eurot ja kohapeal 15 eurot. Lastele vanuses kuni 10 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta.

Vaba Rahva Laul on juba teist aastat Eesti100 ürituste hulgas. Facebook’is on loodud üritus Vaba Rahva Laul, kus saate märkida ennast osalejaks ja kutsuda oma FB-sõpru osalema.

UU