Juba teine avaliku arvamuse küsitlus kinnitab: EKRE toetus rahva seas läheneb Reformierakonna omale

Eesti,
- Updated
EKRE kongress Tallinnas

Võrreldes maikuu küsitlusega vähenes juunis vahe kahe populaarsema erakonna vahel minimaalseks – Reformierakonda toetas 24 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 23 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Veel mais oli Reformierakonna toetus EKRE omast viie protsendipunkti võrra kõrgem – siis toetas Reformierakonda 26 ja EKRE-t 21 protsenti. Viimase kuuga langes toetus Reformierakonnale kahe ja samas kasvas EKRE-le samuti kahe protsendipunkti võrra.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Populaarsuselt kolmas erakond oli Turu-uuringute küsitluses Keskerakond 19 protsendi suuruse toetusega. Kuu varem oli Keskerakonnal toetajaid 20 protsenti.

Neljandal kohal oli Eesti 200, keda toetas 13 protsenti. Kuu varem oli parlamendivälisel erakonnal toetajaid 15 protsenti ehk kaks protsendipunkti enam.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli juunis üheksa ja Isamaal seitse protsenti. Sealjuures oli see Isamaale viimase aasta parim tulemus Turu-uuringute küsitlustes. Isamaa toetus on kõikunud eelmise aasta maist saadik kolme ja kuue protsendi vahel.

Ülejäänud erakondade toetus jäi juunis allapoole valimiskünnist: Eestimaa Rohelisi toetas kolm protsenti ja Eesti Tulevikuerakonda üks protsent valijatest.

Selle nädala teisipäeval avalikustatud Ühiskonnauuringute Instituudi aj Norstat Eesti AS-i koostatav erakondade reiting näitas, et EKRE läheb suvele vastu rekordtasemel toetusega, samas kui Reformierakonna toetus langes aga alla 30 protsenti.

LOE LISAKS

Erakondade reitingud: EKRE läheb suvele vastu rekordtasemel toetusega

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused