Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Julm pedofiilist mõrvar kõnnib ringi, aga justiitsministri jaoks pole see probleem

-
20.10.2021
Minister Maris Lauri
© Uued Uudised

Tänases Riigikogu infotunnis tõstis justiitsminister Maris Lauri (Reformierakond) karmi teema juures käed üles ja ajas kogu vastutuse seaduse kaela, mis kõlas julma pedofiili kaitsmisena.

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Martin Helme jagas infotunnis inimeste muret selle üle, et Eestis on lastud vabakäiguvangiks jõhker pedofiiliamõrtsukas Vassili Otškalenko, kes mõisteti surma Eesti Vabariigi ajal 1993. aastal, aga kelle surmamõistmiseotsus muudeti 1997. aastal eluaegseks vangistuseks.

Lisaks sellele, et Otškalenko oli lihtsalt pedofiil, kiusas ja ahistas lapsi, on ta ka mõrtsukas, tappes viieaastase tüdruku jõhkralt pärast seda, kui ta teda vägistas.

Martin Helme: „Esiteks, kui isegi arvestada tänaseid reegleid meil Eestis, siis peaksime niiöelda vabakäiguvangiks või avavanglasse saama ainult teatud tingimustel. Näiteks peaks ta näitama üles, et ta on rehabiliteeritud ja kahetseb. Seda ta näidanud ei ole. Ta peaks läbima ravi ja sotsiaalprogrammid, neid ta läbinud ei ole. Ta peaks omama Eestis elamisluba. Tal peaks olema Riigikohtu otsuse kohaselt perspektiiv kunagi vangist välja saada, mida eluaegsel vangil ei ole. Ja tal peaks olema hinnang, et tema retsidiivse käitumise oht ei ole kõrge, aga sellist hinnangut talle antud ei ole. Kuidas on võimalik, et selline võigas inimene sisuliselt on Eestis vabaduses?“

Maris Lauri vastas, et Eestis on võimalik eluaegsetele vangidele alates pärast 25 aastat vangistust neid vanglast vabastada, sest selline on seadus ja selle otsuse langetab kohus.

Edasi seletas ta veel, mida kõike seadus retsidele võimaldab, jättes oma hinnangu enda teada.

Martin Helme omalt poolt kommenteeris, et see on valitsuse ja Riigikogu ülesanne Eesti inimeste turvatunnet ja õigusriiki tagada.

„Kui Eestis on mingisugusel arusaamatul põhjusel järjest liberaliseeritud seadusi, mis võimaldab surma mõistetud inimestel tegelikult 25 aasta järel uuesti vabadusse pääseda, siis need seadused on läinud võssa omadega ja neid seadusi tuleb muuta,“ lausus Helme.