Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jupiterid ja härjad Eesti poliitikamaastikul ehk Peeter Oja võib öelda “Ahju!”, Helmede puhul on see kuritegu

-
26.08.2019
Peeter Oja on üks neist kultuuriinimestest, kes on kaasa läinud eestluse-vastase vasakpoolsusega.
© Scanpix

Meedias on puhkenud suurem arutelu näitleja Peeter Oja postituse üle, milles ta soovitas elimineerida 162 000 inimest – paraku mitte autorit hukka mõistes.

Peeter Oja on tuntud multikultitegelane, kes kasutab oma näitlejastaatust ära süüdimatute lolluste suust väljaajamiseks, sihtides samas kriitikarelvaga rahvuskonservatiive. Temal on alati tagasitee olemas – ta parodeeris kedagi või midagi.

Kujutagem aga ette seda, et samasugust elimineerimisjuttu ajaks mingi parodeerimise või osatamise kontekstis Martin Helme – kohe kõmiseks terve peavoolumeedia, kuidas EKRE ehitab gaasiahjusid. Peeter Oja puhul on see hea nali, paremal juhul lihtsalt kohatu, aga näitlejale võib ju andestada!

Kindlasti ei soovi Peeter Oja 162 000 inimese “elimineerimist”, see on pigem varjatud provokatsioon äärmusliku näitleja suust. Kaasaminejaid on seevastu palju – keegi väitis selle peale, et tuhandeid inimesi tahtis ahju saata hoopiski Peeter Ojat kritiseerinud Monika Helme. Ehk siis uus tulelöök viiakse kohe Ojalt üle tema kritiseerijate pihta!

Uued Uudised ei soovi Peeter Oja provokatiivset rolli võimendada, vaid juhivad tähelepanu sellele, kuidas massimeedia ja liberaalide “omad” võivad oma retoorikas kasutada mistahes räigeid ütlemisi ja see mahendatakse kohe mõnusaks kalambuuriks või heaks naljaks. Kui aga sama sõna või väljendit kasutab mõni rahvuskonservatiiv, äratatakse kohe natsi-Saksamaa ellu.

Toimetus eemaldas kohtuähvarduse peale loost viite ühele asjaosalisele, kes väitis, et tema polevat Monika Helmet süüdistanud, ehk täpsemalt tema nime. See-eest vahendame 25. augustil kell 23.31 tehtud postituse all oleva kirjavahetuse. Eelnimetat inimene protesteerib: “Kas mina oma postituses kirjutasin, et Moonika Helme räägib 162 tuhande inimese tapmisest?? Ei kirjutanud. Minu kommentaar oli selline: Kas see, kui riigikogu liige ja siseministri abikaasa ütleb, et soovib Reformierakonda hukata, on kuidagi leebem tegevus kui koomiku sõnum 160 tuhat inimest hukata? Iga inimene saab ju ometi aru, et need mõlemad seisukohad on retoorilised, kuid see, et riigikogu liige teatab avalikult, et EKRE eesmärk on reformierakond hukata, ei peaks ometi olema aktsepteeritav. Vähemalt sellises Eestis, kus mina sooviks elada.”

Harri Kingo vastab: Kena sinust, et täpsustasid. Et siis Monika Helme soovib kogu Reformierakonna hukata? Ja see on EKRE eesmärk? Tappa füüsiliselt kõik Reformierakonna liikmed? Seda see hukkamine ju tähendab – füüsilist tapmist. 

Saad sa tuua selle tsitaadi Monika Helmelt? Kuidagi oma sõnu faktiliselt tõendada, et Monika Helme on midagi sellist kirjutanud ja (olgu või retooriliselt) seda soovib?

Teed sa vahet sõnadel “hukkumine” ja “hukkamine”? Mis vahe neil kahel eesti keele sõnal on? Selgitad ehk? Või on need kaks sõna sinu keeletaju ja arusaamise kohaselt samatähenduslikud?

Monika Helme lause kõlas: “Me otsustasime, et Reformierakonna hukk on olulisem, kui Vaheri pagunid!” Vaidluse sisu jääb ometigi samaks – Monika Helme suust tulev hukatus on paha, Peeter Oja suust tulev õige.