Jürgen Ligi arvab, et minister ei tohi oma haldusala teemadega tegeleda ega ametnikke segada – nii rahapesu ilmselt õnnestuski

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Jürgen Ligi on lisaks autole ka Eesti riigi lömmi sõitnud. Pilt on illustratiivne.

Saates “Räägime asjast” puudutas rahandusministrist saatejuht Martin Helme Jürgen Ligi kriitikat tema USA-visiidi kohta, kus reformierakondlane väitis, et rahandusminister olevat vale inimene selle teemaga tegelema.

Mäletatavasti kohtus Martin Helme USA-s advokaatidega, et arutada võimalike trahvide korral rahapesupankadele võimalust osa trahvirahasid Eesti riigile saada, samuti arutas ta sealsete ametlike isikutega rahapesuteemat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Rahandusministri ülesanne ongi tegeleda rahapesu teemadega, panganduse ja eelarve laekumistega,” märkis Martin Helme. “Oletan, et kui Ligi oli minister, siis ta ei teadnudki, et pidi seda tegema.”

Rahandusministrina juhatas Jürgen Ligi näiteks valitsuskomisjoni rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist puudutavate küsimuste lahendamise koordineerimiseks. Selle komisjoni protokollid näitavad, et komisjoni esimehena osales Ligi 18st koosolekust vaid kahel.

Mart Helme lisas, et Ligi on tõenäoliselt liiga palju kiivrita sõitnud ja kukkunud, sest ta segab Riigikogu rahanduskomisjonis pidevalt teistele vahele, vaidleb praktiliselt kõigiga ning häirib komisjoni tööd.

Ligi sai sel nädalal tuntuks ka väitega, et maaeluminister Mart Järvik ei tohi sekkuda VTA töösse ehk siis leiab ta, et minister ei tohi oma haldusalas kedagi kontrollida. Ilmselt seetõttu sai teoks ka mastaapne rahapesu läbi Eesti – Jürgen Ligi ei sekkunud mitte ühegi rahapesu ennetamisega tegeleva institutsiooni töösse ja nood ei osanud ilma suunitlusteta eeldada, et peaksid seda tegema.

Jürgen ligi on olnud kaitse-, rahandus-, haridus- ja ja välisminister ning seetõttu on tema ajal toimud sõjaväeluure kaotamine ning rahapesu läbi Eesti, aga ka teisi allakäigule viinud muudatusi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused