Jürgen Ligi ei ilmunud enda poolt kokkukutsutud komisjoni istungile poolteist tundi ja saabudes nähvas: “Tean ise, mis teen!”

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Jürgen Ligit selline teema ei huvita.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi näitas taas reformierakondlase tõelist palet, kui jättis Riigikontrolli ja rahandusministeeriumi inimesed enda poolt kokku kutsutud istungile teda poolteist tundi ootama.

Komisjoni liige Peeter Ernits rääkis, kuidas Ligi poolt kindlaks määratud ajal komisjoni istungile saabudes leidis ta eest riigikontrolli ja rahandusministeeriumi meeskonna, kellega pidi räägitama tuleval nädalal väljatoodavast toiduohutuse ülevaatest, kuid komisjoni viiest liikmest tuli kohale vaid tema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ligi ei suuda komisjoni tööd juhtida, väga väga piinlik on Riigikontrolli meeskonna ees, kelle aega me raiskame. Komisjoni esimees Ligi ei vasta ka telefonile, Riigikontrolli meeskonna lollitamine jätkub. Midagi nii piinlikku pole varem riigikogus olnud,” kirjutas Peeter Ernits sotsiaalmeedias, kui tund aega oli komisjoni esimeest oodatud.

Ernits sai telefonitsi kätte komisjoni aseesimehe Martin Repinski, kes tuli kohale, avas koosoleku, lahkus uuesti ja edasi briifisid kohale saabunud ametnikud Peeter Ernitsat ainuisikuliselt. Jürgen ligi saabus poolteist tundi pärast enda poolt välja pakutud aega ja teatas Ernitsa märkuse peale: “Tean ise, mis teen!” “Ligi on täiesti süüdimatu,” nentis Peeter Ernits.

“Vabandasin enda nimel nii riigikontrolli kui rahandusministeeriumi inimeste ees. Komisjoni esimees ei pidanud kahjuks vajalikuks vabandada. Midagi nii piinlikku pole riigikogus ammu juhtunud. See-eest briifiti mind isiklikult väga põhjalikult,” lisab Ernits.

Komisjoni liikme sõnutsi on Ligi ka varem sel moel kedagi informeerimata “kaotsis” olnud. Riigikontrolli esmaspäeval avalikuks tulev raport aga on Ernitsa hinnangul erakordselt karm, sest see näitab, millist saasta eestimaalased tegelikult söövad.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees on Jürgen Ligi, aseesimees Martin Repinski ning liikmed Peeter Ernits, Kalvi Kõva ja Aivar Kokk.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused