Jürgen Ligi ei ilmunud enda poolt kokkukutsutud komisjoni istungile poolteist tundi ja saabudes nähvas: “Tean ise, mis teen!”

Jürgen Ligit selline teema ei huvita.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi näitas taas reformierakondlase tõelist palet, kui jättis Riigikontrolli ja rahandusministeeriumi inimesed enda poolt kokku kutsutud istungile teda poolteist tundi ootama.

Komisjoni liige Peeter Ernits rääkis, kuidas Ligi poolt kindlaks määratud ajal komisjoni istungile saabudes leidis ta eest riigikontrolli ja rahandusministeeriumi meeskonna, kellega pidi räägitama tuleval nädalal väljatoodavast toiduohutuse ülevaatest, kuid komisjoni viiest liikmest tuli kohale vaid tema.

“Ligi ei suuda komisjoni tööd juhtida, väga väga piinlik on Riigikontrolli meeskonna ees, kelle aega me raiskame. Komisjoni esimees Ligi ei vasta ka telefonile, Riigikontrolli meeskonna lollitamine jätkub. Midagi nii piinlikku pole varem riigikogus olnud,” kirjutas Peeter Ernits sotsiaalmeedias, kui tund aega oli komisjoni esimeest oodatud.

Ernits sai telefonitsi kätte komisjoni aseesimehe Martin Repinski, kes tuli kohale, avas koosoleku, lahkus uuesti ja edasi briifisid kohale saabunud ametnikud Peeter Ernitsat ainuisikuliselt. Jürgen ligi saabus poolteist tundi pärast enda poolt välja pakutud aega ja teatas Ernitsa märkuse peale: “Tean ise, mis teen!” “Ligi on täiesti süüdimatu,” nentis Peeter Ernits.

“Vabandasin enda nimel nii riigikontrolli kui rahandusministeeriumi inimeste ees. Komisjoni esimees ei pidanud kahjuks vajalikuks vabandada. Midagi nii piinlikku pole riigikogus ammu juhtunud. See-eest briifiti mind isiklikult väga põhjalikult,” lisab Ernits.

Komisjoni liikme sõnutsi on Ligi ka varem sel moel kedagi informeerimata “kaotsis” olnud. Riigikontrolli esmaspäeval avalikuks tulev raport aga on Ernitsa hinnangul erakordselt karm, sest see näitab, millist saasta eestimaalased tegelikult söövad.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees on Jürgen Ligi, aseesimees Martin Repinski ning liikmed Peeter Ernits, Kalvi Kõva ja Aivar Kokk.

Kommentaarid